Bir CHP klasiği

Giriş Tarihi: 8.2.2015
Bir CHP klasiği

Hotar, Kılıçdaroğlu'nun engellilere yönelik var olan uygulamaları görmezden gelmesini "Sadece seçim dönemlerinde görülen klasik bir CHP hassasiyeti" şeklinde yorumladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerde Engelli Dernekleri temsilcileri ile yaptığı açıklamaya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar, sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın göreve geldiği ilk günden bu güne engellilere yönelik uygulamaları öncelik tanıdığına dikkat çeken Hotar, "Bize iletilen her soruna yönelik çözüm önerileri ve uygulamaları hızla gerçekleşmiş ve ihtiyaçlara göre gerçekleştirmeye de devam etmektedir. Sayın Kılıçdaroğlu partisinin organizasyonu ile yaptığı toplantılarda Engelli Dernekleri yöneticileri ile bir araya gelmiş. Bu gayet güzel bir gelişme. Fakat engelli vatandaşlarımıza yönelik 2002'den bu yana yapılanları öğrenmesi de kendisine faydalı olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu. "Kamuoyuna karşı Kılıçdaroğlu'nun engellilere yönelik zaten var olan uygulamaları görmezden gelerek, maddeleyip seçim bildirgelerine alacağını belirtmesi sadece seçim dönemlerinde görülen klasik bir CHP hassasiyetidir" diyen Hotar şöyle devam etti, "Göreve geldiğimiz ilk yıllarda sürekli ötelenmiş ve örselenmiş, engellilerimize yönelik çıkardığımız engelliler kanununda ulaşılabilirlike yönelik madde konmuş ve bu maddenin uygulanabilmesine yönelik yaptırımlar da hayata geçirilmektedir."

TAKİP EDEMİYOR
Toplantı başlıklarından biri olan engellilerin iş hayatına katılımlarına yönelik ise çok yeni ve gündemde olan bir konunun yine Kılıçdaroğlu tarafından duyulmadığı veya görmezden gelindiğini belirten Hotar, "Ülkemizde ilk kez yine bizim iktidarımıza nasip olan önemli konulardan biri Engelli Kamu Personeli Sınavıdır. EKPSS Sınavı ile Devlet Personel Başkanlığı tarafından belirlenen ihtiyaç doğrultusunda ilköğretim düzeyindeki memur adayları kurayla, lise ön lisans, ve lisans düzeyindeki adaylar ise sınav sonrası puan sistemi ile devlet memurluğuna atanmaktadır. EKPSS ile son 3 yılda devlet kurumlarına atanan engelli memur sayımız 14.934 kişidir. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlarımıza ve engellilerimizin işe uyumlarını ve istihdamlarını sağlayacak projelere karşılıksız hibe desteği sağlanmaktadır" dedi. Genel Başkan Yardımcısı Hotar, ayrıca "Kılıçdaroğlu'nun yaptığı konuşmada yine bir CHP klasiği yaşanmaktadır. Gündemi geç takip edip kamuoyunu yanlış bilgilendirmek, toplumsal gruplar veya dezavantajlı grupları seçim malzemesi olarak görerek buna yönelik çalışmalar yürütmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir CHP klasiği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN