Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yasta değil, isyandayız

İzmir Chopper Motosiklet Kulübü, Özgecan Aslan için eylem yaptı. Karşıyaka Belediyesi'nde çalışan kadınlar da iş bıraktı

Giriş Tarihi: 20.2.2015
Yasta değil, isyandayız
'de evine gitmek için bindiği minibüste vahşice öldürülen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için bir araya gelen 300 kişilik motosikletli grup Gündoğdu Meydanı'nda toplandı. Grup adına konuşma yapan Deniz Özek, "Biz motorcular olarak Türk adaletinin doğru işleyeceğine ve bu insan müsveddelerinin en ağır cezaları alacağına inancımızı koruyoruz. Bu insan müsveddelerinin layık olduğu ceza için en güzel cümleyi, Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekçi kurdu. 'Yasalarla kaldırdığımız bazı konuları bulunduğu raftan indirerek tekrar tartışmalıyız' dedi. Çok da makul bir cümle. Bu tip suçlar en ağır şekilde cezalandırılmalı" dedi. Motosikletli grup Kordon'da tur attıktan sonra eylemlerini sonlandırdı. Karşıyaka Belediyesi'nin kadın çalışanları, Özgecan Aslan için iş bırakma eylemi yaptı. Kadına yönelik şiddeti kınayan Karşıyakalı kadınlar 'Özgecan ilk değil ama son olsun' mesajı verdi. Karşıyaka Belediyesi'nin önünde kadın çalışanlar tarafından gerçekleştirilen eyleme erkek çalışanlar ve vatandaşlar da destek verdi. Eylemde "Yasta değil, isyandayız", "Kadın katliamları son bulana dek alanlardayız", "Kadına şiddete hayır", "Katilini biliyoruz" ve "Akşam evde erken olmayacağız" yazılı dövizler taşındı.

"SUSMAYACAĞIZ"

Karşıyaka Belediyesi kadın çalışanları adına basın açıklamasını okuyan Aylin Çağrı Aksan, "Erkek şiddetine karşı susmayacağız. Katledilen, tecavüze - tacize uğrayan, sırf kadın olduğu için aşağılanan tüm kadınlar gözümüzde bir. İzin vermeyeceğiz, susmayacağız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasta değil, isyandayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN