Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldırım tepki

AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, Göztepe-Altay maçı öncesinde ve sonrasında yaşanan olaylarda polisin tutumunu eleştirdi

Giriş Tarihi: 20.2.2015
Yıldırım tepki
Altay-Göztepe maçı öncesi ve sonrası yaşanan olaylar İzmir'in gündeminde adeta bomba etkisi yarattı. Polis ile Göztepeli taraftarlar arasında yaşanan olaylara AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım'dan sert eleştiri geldi. Polisin görevinin toplumsal huzuru, can ve mal güvenliğini sağlamak olduğunu kaydeden Yıldırım, "Polis, bu görevi yaparken can ve mal güvenliğine yönelik bir tehdit unsuru haline gelmemeli. Göztepe taraftarına, kadınların, çocukların, genç kızların olduğu kitleye tazyikli su ve biber gazlı müdahaleyi doğru bulmuyorum ve kınıyorum. Emniyet teşkilatımızdan bundan sonrakı süreçte toplumu gerecek şekilde değil, sağduyulu biçimde hareket etmesini bekliyoruz. Önceki akşamki olaylarda da çeşitli şekillerde zarar gören, yaralanan Göztepeli taraftarlara geçmiş olsun diyoruz ve bunun tekrarlanmamasını diliyorum. Polis ilk fırsatta en kolayı seçmemeli" diye konuştu.

GEREĞİ YAPILACAK
Altay-Göztepe derbisinin ardından çıkan olayları cep telefonuyla kaydeden bir vatandaşa küfür eden polis, tepkilerin odağı oldu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan İzmir Valisi Mustafa Toprak, "Kim olursa olsun, hiçbir kimsenin yanlış davranışını ve sözünü kabul etmek mümkün değildir. Yanlışlık nerede ise incelenip gereği yapılacaktır. Hiçbir kimsenin endişesi olmasın, her bir görüntü ile stadyum içi-dışı olaylar iyi bir şekilde araştırılıp gereği yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

BİLET KAVGASI BİTMEDİ
Göztepe 2'nci Başkanı Fatih Dalan'ın, "Altay bize verdiği 6 bin bilet sözünü tutmadı. Biletsiz gelen taraftarımızla polis arasında yaşanan olayların sorumlusu Altay yönetimidir" sözüne Altay Başkanı Aslan Savaşan'dan sert tepki geldi. Başkan Savaşan, kimseye böyle bir söz vermediklerini belirterek, "Göztepe yönetimi bizi suçlayacağına, kendisini sorgulasın" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN