Yoğun teveccüh güven göstergesi

Giriş Tarihi: 23.2.2015
Yoğun teveccüh güven göstergesi

Milletvekilliği aday adaylığı sürecini tamamlayan AK Parti'de İzmir'den milletvekili olmak isteyen 193 kişi başvuru yaptı. İl Başkanı Bülent Delican her kesimden gelen başvurulara sevindiklerini söyledi

Bürokrat ve kamu görevlilerinin istifalarıyla 11 Şubat'ta başlayan milletvekilliği adaylık başvurusu süreci AK Parti'de 20 Şubat Cuma günü tamamlandı. 26 milletvekilinin Ankara'da Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde İzmir'i temsil edeceği aday listesine girmek isteyen 193 kişi AK Parti İzmir İl Başkanlığı'na başvuruda bulundu. Başvuranların 36'sını kadın aday adayları, 157'sini erkek aday adayları oluşturdu. Toplam başvuru sayısının 28'i engelli statüsüne sahip adaylardan oluşuyor.

HER KESİMDEN VAR

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Yeni Türkiye yolunda, İzmir'de toplumun her kesiminden gelen adaylık başvuruların kendilerini sevindirdiğini belirterek, "Milletvekilliği aday adaylığı sürecinde görmüş olduğumuz yoğun teveccüh, Yeni Türkiye yolunda partimizin hedeflerine ulaşacağının önemli bir göstergesidir. Ülkemizin geleceğine yön verme anlamında kararlı ve istikrarlı duruşumuz, dünya çapında sağladığımız itibarın artarak süreceğinin en güçlü işaretidir. Tüm milletvekili aday adaylarımıza çıktıkları bu kutlu yolda başarılar diliyorum" dedi.

KÖPRÜ KURACAKLAR

AK Parti İzmir İl Kongresi'nin ardından çalışmalara tüm hızıyla devam ettiklerini belirten Delican, "Aday adaylığı sürecinde Genel Merkezimiz en doğru tercihleri yapacak. Bizler de adaylarımızla birlik beraberlik içerisinde çalışarak İzmir'de başarıyı yakalayacağız. Seçilecek olan milletvekili adaylarımızın Ankara ile İzmir arasındaki en sağlam köprüyü kuracağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

KIRKPINAR: HAMDIM PİŞTİM
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Bilal Kırkpınar, Seçim Koordinasyon Merkezi'nde milletvekili aday adaylığına ilişkin tanıtım toplantısı yaptı. "Gençliğin vekili Bilal Kırkpınar" sloganıyla karşılanan Kırkpınar "Hamdım, piştim, yandım diye bir söz vardır. Ben de tam 9 yıldır yandım. Piştiğimize dair bir kanaat oluşursa inşallah biz de yeni süreçte İzmir'de gençlerin daha çok söz sahibi olması için yola çıktık" dedi. Kırkpınar'ın aday adaylığını açıkladığı toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan da iştirak etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yoğun teveccüh güven göstergesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN