Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EBSO'dan tazİye zİyaretİ

Giriş Tarihi: 24.2.2015
EBSO'dan tazİye zİyaretİ

İzmir'den Adana'ya ticaret ve dostluk köprüsü kurmak amacıyla yola çıkan 130 kişilik EBSO heyeti geçtiğimiz günlerde vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın ailesini ziyaret etti

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), Türkiye'de faaliyet gösteren sanayi odaları üyeleriyle karşılıklı işbirliği ve diyaloğu artırarak yurt içi üretim planlamasına katkıda bulunmak gayesiyle gerçekleştirdiği ortak meclis toplantılarına devam ediyor. İzmir'den Adana'ya ticaret ve dostluk köprüsü kurmak için yola çıkan 130 kişilik EBSO heyeti sabah saatlerinde Adana Sanayi Odası (ADASO) yetkilileri tarafından havaalanıda karşılandı. İlk olarak panaromik bir kent gezisi yaparak Taş Köprü'den Büyük Saat'e kadar pek çok tarihi yapıyı gezme fırsatı bulan sanayiciler, Valilik, Belediye Başkanlığı gibi pek çok kurumu da ziyaret etti.

"İNSANLIĞI ÖĞRENMELİYİZ"
EBSO üyeleri, geçtiğimiz günlerde vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın ailesine de başsağlığı ziyaretinde bulundu. Ziyarete, EBSO Meclis Başkanı Salih Esen, EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı Hüseyin Nuri Çomu, Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Yönetim Kurulu Üyesi İmam Gazali Hiradağı, Adana Ticaret Odası Meclis Başkanı Tarkan Kulak, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, Meclis Başkan Yardımcısı Işın Yılmaz ile EBSO Meclisi'nin diğer kadın üyeleri Gülfem Perçin, Berkay Eskinazi, Suzan Erman ile katıldı. Tarsus'da ailenin evinde gerçekleşen başsağlığı ziyaretinde Özgecan Aslan'ın babası Mehmet Aslan ve annesi Songül Aslan'a taziyelerini ileten heyet adına konuşan Ender Yorgancılar, tarifsiz bir acı içinde bu başsağlığı ziyaretini gerçekleştirdiklerini belirterek, "Biz bu olayı toplumsal açıdan çok önemsiyor ve son yıllarda vuku bulan olaylarla yitirmeye başladığımız ahlaki değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğine inanıyoruz. Önce iyi bir insan olmayı öğrenmeliyiz. Bunu geleceğimiz için, çocuklarımız için yapmalıyız. İnsana değerinin kıymetini bilen bir eğitim verilmesi lazım" dedi.

İŞSİZLİĞE DİKKAT ÇEKTİ
Daha sonra Adana Organize Sanayi Bölgesi'nde bir araya gelen İzmirli ve Adanalı sanayiciler, Adana Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütçü'den kentteki yatırım olanakları hakkında bilgi aldı. Bölgede elektrik, su ve doğalgaz kullanımının her yıl arttığına, 16 milyon metrekarelik OSB'de tüm alanların dolu olduğuna dikkat çeken Sütçü, yatırım yapmak isteyen sanayiciler için de ilave alan yaratılabileceğini kaydetti. Burada bir konuşma yapan Yorgancılar da, her iki kentte sanayinin gelişmesine rağmen işsizliğin yüksek seviyelerde bulunmasına dikkat çekerek bu çelişkinin giderilmesi gerektiğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EBSO'dan tazİye zİyaretİ
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN