Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Olağanüstü önlemler

Giriş Tarihi: 27.2.2015
Olağanüstü önlemler

Ege Üniversitesi'nde bir öğrencinin hayatını kaybetmesinin ardından 3 gün ara verilen öğrenime, dün yeniden başlandı. Özel güvenlik ve polis yerleşkede yoğun tedbir aldı

Ege Üniversitesi'nde 20 Şubat'ta çıkan kavgada 1 öğrencinin ölmesi, 7 öğrencinin yaralanmasının ardındani Üniversitesi Senatosu'nun kararıyla öğrenime verilen 3 gün aranın sona ermesinin ardından öğrenciler dün sabah ders başı yaptı. Sabah saatlerinde yerleşkeye gelen öğrenciler, kapılarda oluşturulan güvenlik kontrol noktalarından öğrenci kimliklerini göstererek geçti, öğrenciler olmayanların girişine izin verilmedi. Yerleşkeye giriş-çıkış kapılarında özel güvenlik görevlilerin sayısının arttırıldığı gözlendi. Öte yandan Çevik Kuvvet ekipleri TOMA'larla yerleşkenin ana giriş kapısı önünde hazır bekledi. Sabah saatlerinde yerleşke içinde herhangi bir toplanma ya da gerginlik yaşanmadı. Kavgaya karışan grupların, okula gelmedikleri öğrenildi. Özel güvenlik elemanları, içeriye sadece öğrenci kimliği ve Diş Hekimliği Fakültesi randevu kağıdığını gösterenleri aldı. Öğrencilerin de, çantaları ve üzerleri didik didik arandı. Tırnak makası da dahil tehlikeli görülen tüm materyallere el konuldu.

TIRNAK MAKASI BİLE...

Bu arada, bazı ailelerin de çocuklarını kendi araçlarıyla okula getirdikleri gözlendi. Ege Üniversitesi tanıtım kartı bulunmayan araçların ise, ruhsatları alındıktan sonra içeriye girmelerine izin verildi. Özel güvenlik görevlilerinin yanı sıra, okulun belirli bölümlerinde, çevik kuvvet, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı olanların yanı sıra takviye gönderilen polisler de hazır bekletildi. Bu arada üzerleri arandıktan sonra okullarına gidebilen öğrenciler, genel olarak önlemleri abartılı olsa da yerinde buldularını söyledi. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde formasyon dersleri alan iki farklı öğrenci grubu arasında bir süredir devam eden sözlü tartışmalar, 20 Şubat Cuma günü Edebiyat Fakültesi önündeki kafeteryada kavgaya döndü. Kavgada, Ülkü Ocakları'nın Ege Üniversitesi sorumlusu olan Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun yanı sıra karşı gruptaki N.S. ve yine her iki gruptan 6 öğrenci daha yaralandı. Bacağına isabet eden bıçak darbesiyle aort damarı kesildiği için hayatını kaybeden Çakıroğlu, toprağa verildi. Bu arada olaylara karıştıkları gerekçesiyle adliyeye gönderilen öğrencilerden N.S. tutuklandı. Diğer 6 öğrenci ise, denetimli serbestlik yasası kapsamında serbest bırakıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Olağanüstü önlemler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN