Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ege'de gözler temayülde

Bugün AK Parti ve Denizli'de temayül heyecanı yaşanacak. İzmir'de 4 bin, Denizli'de 2 bin 500 partili sandığa gidecek. Manisa'da ise dün yapılan temayül yoklamasında 2 bin 615 kişi oy kullandı

Ege'de gözler temayülde
AK Parti 'de 193 milletvekili aday adayından 180'inin yarışacağı temayül yoklaması için yaklaşık 4 bin kişi bugün sandığa gidecek. Halkapınar Spor Salonu'nda 10.00 ile 16.00 saatleri arasındaki oylama AK Parti Grup Başkan Vekili Prof. Dr. Naci Bostancı, eski Adalet Bakanı Hatay Milletvekili Sadullah Ergin ve İzmir Koordinatörü Mehmet Yüksel'in gözetiminde gerçekleştirilecek. AK Parti Genel Merkezi'nin talebi doğrultusunda İzmir'den milletvekili adayı olmak isteyenler için bugün Halkapınar Spor Salonu'nda temayül yoklaması bugün yapılacak. Saat 10.00 ile 16.00 saatlerinde oy kullanacak olan partililere verilecek pusulalarda sadece 13 kişinin ismi işaretlenebilecek. 13'ten fazla ya da eksik işaretleme yapılması halinde söz konusu pusulalar geçersiz sayılacak. İşaretlemenin ardından pusula zarfa konulup, her ilçenin zarfları ayrı ayrı çuvallanacak, mühürlenecek ve AK Parti Genel Merkezi'ne gönderilecek. Milletvekili aday adaylarının seçimler sırasında salona alınmayacak ancak salon dışında kendilerini tanıtıp, partililerden oy isteyebilecek. 4 bin partilinin katılmasının beklendiği oylamada isteyen milletvekili aday adayları ise seçimleri sadece tribünden izleyebilecek. Tribünde herhangi bir aday için tezahüratta bulunmanın ya da alkışlamanın yasak olduğu belirtilirken, temayülün aday belirlemede yüzde 40 etkili olacağı iddia edildi. Yoklamadan sonra sandık sonuçlarının uzman bir ekip tarafından değerlendirileceğinin altını çizen AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, seçimlerin Türkiye ve İzmir'in özgürleşmesi için çok önemli olduğunu anlattı.

SONUÇLAR AÇIKLANMAYACAK
Manisa'dan milletvekili olabilmek için AK Parti'den başvuruda bulunan aday adaylarını temayül yoklaması heyecanı sardı. Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yapılan temayül yoklamasında, toplam 2 bin 615 kişi, 53 milletvekili aday adayı için oy kullandı. Yoklamaya, Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, Çankırı Milletvekili İdris Şahin, Sivas Milletvekili Ali Turan, Kadın Kolları MKYK Üyesi Taciser İçiyer, Gençlik Kolları MKYK Üyesi Nesibe Erdoğan da katıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı temayül yoklamasında, yağmura rağmen adaylar çalışmalarını sürdürdü. AK Parti olarak Türkiye genelinde temayül yoklamasını gerçekleştirdiklerini vurgulayan Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, "Temayül sonuçları ile ilgili de açıklama yapılmayacaktır" dedi.

DENİZLİ'DE 20 ADAY ADAYI

AK Parti Denizli'de de bugün temayül yoklaması yapılacak. EGS Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek temayül yoklamasına 20 milletvekili aday adayı katılacak. Temayül yoklamasında yaklaşık 2 bin 500 partilinin oy kullanması bekleniyor. AK Parti İl Başkanı Şahin Tin, temayül yoklamasının saat 10.00'da başlayacağını ve saat 16.00'da sona ereceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege'de gözler temayülde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN