Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Narlıdere metrosu ihalesi nisana kaldı

Büyükşehir Belediyesi'nin yapmayı planladığı 8,5 kilometrelik Üçkuyular-Narlıdere metro hattının ihalesi 17 Nisan'a ertelendi. Söz konusu hatta toplam 10 istasyon olacak

Giriş Tarihi: 6.3.2015
Narlıdere metrosu ihalesi nisana kaldı
Metrosu'nun Üçkuyular'dan Narlıdere'ye kadar uzatılması çalışmaları kapsamında 10 Şubat'ta yapılacağı duyurulan ihale 17 Nisan'a kaldı. Büyükşehir Belediyesi'nin öz kaynakları ile yapmayı planladığı Üçkuyular-Narlıdere İstihkam Okulu arasındaki 8.5 kilometrelik yeni metro hattı İzmir Hafif Raylı Sistemi 4. aşaması olarak adlandırılıyor. Söz konusu güzergahın fizibilite raporu ve ihale dokümanları ile hattın ilk 4 kilometresinin uygulama projelerinin hazırlanmasına ait danışmanlık hizmet alımı işi iptal edildi. Belediyenin daha önce 10 Şubat olarak ilan ettiği ihale 17 Nisan'a ertelendi.

5'İ YER ALTINDA
İzmir Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistemler Şube Müdürlüğü tarafından yapılacak ihalenin ardından daha sonra yapım ile ilgili süreç başlayacak. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'nden gerekli izinlerin alınmasının ardından da inşaat çalışmaları başlayacak. Bornova-Üçkuyular metro hattının uzantısı niteliğindeki Fahrettin Altay-Narlıdere hattının uzunluğu 8.5 kilometre uzunluğunda olacak. 10 istasyonlu olarak planlanan güzergahın ilk bölümünde Balçova, Çağdaş, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Narlıdere olarak belirlenen 5 yer altı istasyonu bulunacak. İkinci aşama olarak Narlıdere İstihkam Alayı'na kadar olan bölüm de yine 5 adet yer altı istasyonu yapılacak. Güzergahın tamamının aç-kapa tünel şeklinde yapılması planlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Narlıdere metrosu ihalesi nisana kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN