Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti'ye çirkin saldırı

AK Parti Balçova İlçe Başkanlığı binasına gelen İhsan Ö. içerideki görevlilerle tartıştı, Başkan Yardımcısı Bahattin Ormancı'yı darp etti. AK Parti İl Başkanı Bülent Delican saldırıyı kınadı

Giriş Tarihi: 9.3.2015
AK Parti'ye çirkin saldırı
AK Parti İzmir Teşkilatı, şok bir saldırıyla sarsıldı. Balçova AK Parti İlçe binasına komşu inşaata vinçle çıkarak binaya giren İhsan Ö. isimli şahıs, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan posterini indirmek istedi. Gergin anların yaşandığı olayda AK Partili yöneticiler, direk müdahale ederek kişiyi bina dışına çıkardı. İlçe Başkanı Evrim Özen'in karakola giderek şikayetçi olduğu bildirildi. Balçova ilçesinde AK Parti ilçe başkanlığı binasına vinçle giren İhsan Ö., partililere saldırdı. Olayı kınayan AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, "Bu saldırı Türkiye'nin huzurunu bozmak için yapılmış saldırıların bir yansımasıdır" dedi. Geçtiğimiz gün Ata Caddesi'ndeki AK Parti Balçova İlçe Başkanlığı binasına giren İhsan Ö. (38), iddiaya göre, parti binasında bulunanları tehdit ederek, onlara saldırdı. Bina girişindeki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterini sökmeye çalışan İhsan Ö, kendisine engel olmak isteyen AK Parti Balçova İlçe Başkan Yardımcısı Bahattin Ormancı'yı darbetti. Ormancı, sağlık raporu için partililer tarafından Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. İhsan Ö. ise gözaltına alındı. AK Parti Balçova İlçe Başkanı Evrim Özen, konuyla ilgili bilgi almak için geldiği Balçova Salih İşgören Polis Merkezi önünde yaptığı açıklamada, İhsan Ö'den şikayetçi olacaklarını belirterek, Balçova'da AK Parti'nin çalışmalarından rahatsız olanların, bu saldırıyı gerçekleştirdiğini ileri sürdü. Söz konusu eylemin bir kişi tarafından planlanmış, basit bir eylem olmadığını dile getiren Özen, "Ülkemizdeki gelişmelerden rahatsız olanların yönlendirdiği bu kişi binamıza bir saldırı gerçekleştirdi, ilçe başkan yardımcım yaralandı. Cumhurbaşkanımıza hakaretler etmiş, onun posterini parti binamızdan indirmeye çalışmış ve parti binamızdaki arkadaşlarımızı tehdit etmiş" şeklinde konuştu.

BU İSTİKRARA SALDIRIDIR

Saldırıyı kınayan AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, "Bu saldırı Türkiye'nin huzurunu bozmak için yapılmış saldırıların bir yansımasıdır" dedi. Böyle bir saldırıyı kabul etmenin mümkün olmadığını söyleyen Delican "Bunu Türkiye'deki huzuru ve istikrarı bozmak için yapılmış bir saldırı olarak kabul ediyoruz. Türkiye'de ne zaman istikrar sağlansa bu tarz olaylar ile karşılaşabiliyoruz. Hemen şer odakları bir şekilde harekete geçiyor. Ancak AK Parti olarak huzuru bozan hiçbir harekete müsaade etmeyiz. Bunu da şiddetle kınıyoruz. Sayın cumhurbaşkanımıza kimse el uzatamaz. Hukuki süreci de başlattık. O şahsın da yaptığının cezasını hukuki çerçevede çekmesini istiyoruz. Yapılan çok çirkin bir harekettir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'ye çirkin saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN