Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balıkesir'in yıldızı Fransa'da parladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Fransa'da katıldığı dünyanın en büyük gayrimenkul fuarında, çok önemli yatırım bağlantılarına imza attı

Giriş Tarihi: 14.3.2015
Balıkesir'in yıldızı Fransa'da parladı
Balıkesir, Fransa'daki MIPIM Gayrimenkul Fuarı'nda yerli ve yabancı yatırımcıların ilgi odağı oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Büyükşehir'in prestij projelerinden bazılarını vizyona çıkarttıkları Fransa'da, görüşmelerin son derece verimli geçtiğini, Balıkesir'i MIPIM'den dünyaya açtıklarını bildirdi. Başkan Uğur, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak dünyadaki dev yatırımcılarla buluşmaya imkan veren MIPIM'de bulunmaktan mutlu olduklarını söyledi. Edip Uğur, uzun vadede Balıkesir'e 4 milyar euroluk yatırım getirmelerinin mümkün olacağını dile getirdi. Uğur, şunları kaydetti: "MIPIM dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı. Fonlar, yatırımcılar, sermaye sahipleri geliyor proje beğeniyorlar. Avrupa ülkelerinden gelen yatırımcılar var. Onlarla görüşüyor ve Balıkesir'e davet ediyoruz. İnşallah bu yaptığımız görüşmelerden netice alacağız. Bizim lojistik, turizm ve enerji ile ilgili projelerimiz var." Balıkesir standına başta Fransa olmak üzere fuara Türkiye'den giden medya kuruluşları da ilgi gösterdi.

ERDOĞAN HEYECANI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın Balıkesir'e geliyor. Balıkesir Sanayi Odası, Ticaret Odası, Vergi Dairesi Başkanlığı ve SGK İl Müdürlüğü'nün birlikte düzenlediği "Balıkesir Ekonomi Ödülleri" törenine katılacak olan Erdoğan, toplu açılışlar da yapacak. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta sonu ziyaretini heyecanla beklediklerini söyledi. Uğur, projelerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da anlatma imkanı bulacaklarını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkesir'in yıldızı Fransa'da parladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN