Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başı ağrısa faturayı Hükümete kesiyor

Egeli Sabah'ın Yeni Fuar Alanı'yla ilgili haberlerinin yankıları sürüyor. AK Parti Milletvekili Ali Aşlık, fuar inşaatını Hükümetin mühürlettiğini ima eden Kocaoğlu'na tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 17.3.2015
Başı ağrısa faturayı Hükümete kesiyor
Gaziemir'deki yeni fuar alanına ilişkin Egeli Sabah'ın yaptığı haberlerin yankıları devam ediyor. Son olarak AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık, attığı tweetlerle Aziz Kocaoğlu'nun bu konudaki değerlendirmelerine tepki gösterdi. Aşlık, 2011 seçimleri öncesi Paralel Yapı'nın İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne operasyon yaptığını, Kocaoğlu'nun da bunu istismar ettiğini belirterek, "Aziz Kocaoğlu ne zaman başı ağrısa faturayı Hükümete kesiyor. En son iş kazası nedeniyle yeni fuar alanı inşaatının 10 gün mühürlenmesinin faturasını da Hükümete kesti" dedi. Yeni fuar alanında, yüklenici firmanın yapması gereken işleri Büyükşehir Belediyesi'nin üstlendiğini Egeli Sabah'ın duyurmasının ardından AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan konuyu meclis toplantısına taşımış, Kocaoğlu da "Fuar inşaatını mühürlediniz, geciktirdiniz' diyerek AK Parti'yi suçlamıştı. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican "10 yılda ancak bitirebildiğiniz bir projedeki 10 günlük gecikmenin faturasını bize kesemezsiniz, amacınız seçim öncesi mağduriyet yaratmak' demişti. Aşlık da son günlerde kent gündeminde geniş şekilde yer alan konuyla ilgili İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu attığı tweetlerle eleştiri yağmuruna tutmuştu.

NEREDEN NEREYE GELİNDİ

Egeli Sabah'a da söz konusu tweetlere ilişkin açıklamalarda bulunan Ali Aşlık, "2011 seçimleri öncesi İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne operasyon yapılmıştı. İzmir'de operasyon yapılmadan önce kamu yoklamalarında CHP'nin önündeydik. Operasyon ile birlikte CHP algı operasyonuna girişti. Ve biz CHP'nin gerisine düştük. Aziz Kocaoğlu, her şekil ve şartta 'Bizi çalıştırmak istemiyorlar. Bizi sabah evimizden aldılar' diye bunu istismar konusu yaptı. Bunun için zaman ayırdı kitap yazdı. Mağdur edebiyatı yaptı. Sonra bir görüyoruz ki 2014 seçimleri geliyor, Kocaoğlu'na bu operasyonu çekenler, onun için çalıştılar. Nereden nereye gelindi. Kocaoğlu çıkıp da bir şey söylemedi. Benim bunların oyuna ihtiyacım var ya da yok demedi. Sesini çıkarmadı. Hala da sesini çıkarmıyor. Biz o zaman yapılanın yanlış olduğunu ifade etmiştik. Ona rağmen faturayı Hükümete kesmişti. Ne zaman başı ağrısa faturayı Hükümete kesiyor. En son iş kazası nedeniyle yeni fuar alanı inşaatının 10 gün mühürlenmesinin faturasını da Hükümete kesti" dedi.

"PARALELLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDELER"
Aziz Kocaoğlu'nun algı yaratma çabalarını bırakması gerektiğini söyleyen Aşlık, "Kocaoğlu'nu oraya getiren ve arkasında duran iradenin paralel yapı ile işbirliği içinde olduğunu ve kader birliği yaptıklarını düşünüyorum. Algı operasyonlarını aşmanın tek yolu insanlarla birebir görüşüp meseleleri bütün detaylarıyla anlatabilmek. Ben bu konuda İzmir teşkilatlarımızın bir hayli yol aldığını düşünüyorum. Önümüzdeki süreçte de CHP'nin İzmir'de algı operasyonlarıyla bir yere varamayacağını hep beraber göreceğiz. İzmirli her zaman bu tip durumlarda devletin yanında ve sevenlerinin yanında olacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başı ağrısa faturayı Hükümete kesiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN