Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Payımıza düşeni verin hiç olmazsa

Ödemiş Belediye Başkanı Badem, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, ilçenin İller Bankası payından bir yılda 13.3 milyon lira aldığını ancak karşılığında buna denk hizmeti göremediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 18.3.2015
Payımıza düşeni verin hiç olmazsa
Ödemiş'in İller Bankası payından İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne 12 ayd 13,3 milyon lira aktarıldığını belirten Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, "Hiç değilse 13 milyon liranın 3'te 1'i kadar hizmet istiyoruz. Diyebilirsiniz ki 'Bu yasayı siz çıkardınız' doğru. Fakat biz bu yasayı eşit davranılsın diye çıkardık" dedi. Badem, kahvaltıda bir araya geldiği belediye işçilerine, zamanında ödeme yapamadıklarını belirterek haklarını helal etmelerini istedi. Büyükşehir ve İZSU'nun Ankara'dan ilçe adına gelen paradan aldığı miktarın 13 milyon 375 bin 900 lira olduğunu anlatann Badem, şöyle devam etti: "Büyükşehir Yasası, eşit davranılsın, vatandaş rahat etsin diye çıkarıldı. 13 milyon liraya karşılık hiç değilse 4'te 1'i, 3'te 1'i kadar hizmet istiyoruz. Biz 60 gün içinde gerekli hukuki süreci başlatacağız. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Ödemiş Belediyesi arasındaki ortak hizmet protokolleri Bütünşehir Yasası çıktıktan sonra imzalandı. Biz bu projeler için kasamızdan çıkan 4,6 milyon lirayı da geri istiyoruz. Diyelim ki yasa 30 Mart'tan sonrasını kapsıyordu, velev ki o yüzden bu noktaya gelindi. Ama bizim Büyükşehir'le 14 Mayıs 2014'te de protokolümüz var. Her şeyi vatandaşlarımız görüyor."

ÖZÜR DİLEDİ
Badem, ikramiye ödemelerinde yaşanan gecikmeden dolayı işçilerden özür dileyerek, "Çalışanın ücretini alın teri soğumadan vermek esastır. Fırsat buldukça emeğinizin karşılığını verebildik. Gecikme için Ödemiş Belediyesi adına özür dilerim. Taşıyanla eli belinde dolaşanı ayırt edeceğiz. Sokağı süpüren doğru süpürecek, makineyi kullanan arkadaşım kendi otomobilini kullanır gibi kullanacak. Emek vermeyenle yolumu ayıracağım. Ben kendi paramı harcamıyorum" dedi.

UZLAŞIN DEDİK DİNLEMEDİLER
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin, ortaklaşa yapılan et entegre ve toptancı hal tesislerine ait protokolleri iptal etmesine de değinen Badem, "Et entegre tesisi alınırken hayvan pazarının da yarısı alınıyor. 'Gelin bizimle uzlaşın, çoğunluğunuz var diye meclisten geçirmeye kalkmayın' dedik. Aldıkları arazi et entegre ile birlikte hayvan pazarının yarısını da götürüyor. Et entegre tesisini aldılar. Bakalım kime verilecek? Ama sonuna kadar Ödemişlinin kör kuruşu için mücadele edeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Payımıza düşeni verin hiç olmazsa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN