Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralelci Laçiner artık rektör değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Yücel Acer'i atadı. Paralelci Prof. Dr. Sedat Laçiner, üniversitenin başından ayrıldı

Giriş Tarihi: 19.3.2015
Paralelci Laçiner artık rektör değil
CumhurbaşkanI Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (ÇOMÜ) Prof. Dr. Yücel Acer'i, rektör olarak atadı. Paralelci Prof. Dr. Sedat Laçiner'in rektörlük görevi böylece sona erdi.

ESKİ YARDIMCISIYDI
ÇOMÜ'de yapılan rektörlük seçimleri sonrası YÖK, ikinci sırada yer alan Prof. Dr. Yücel Acer'i birinci sırada, üçüncü sırada yer alan Prof. Dr. Muammer Karaayvaz'ı ikinci sırada ve birinci olan mevcut rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner'in ismini ise üçüncü sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu üç isimden Prof. Dr. Acer'i rektör olarak atadı. Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yıldönümünün kutlandığı bugün Cumhurbaşkanlığı'nın resmi web sitesinden 'Rektör Atamaları" başlığıyla yayınlanan duyuruda, "Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye Cumhuriyeti Anayasa'sı'nın 130'uncu ve 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu'nun 13'üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) önerdiği adaylar arasından atanan 7 rektörün ismini açıkladı. Buna göre ÇOMÜ Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Yücel Acer'in ataması yapıldı" denildi. Yeni Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, görevi devralacağı Prof. Dr. Sedat Laçiner'in ekibinde 1.5 yıl rektör yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra, aralarındaki uyumsuzluk nedeniyle bu görevden ayrılmış ve kadrosuyla birlikte 2014'ten itibaren Ankara Yıldırım Beyaz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak göreve başlamıştı. Evli ve 2 çocuk babası olan Prof. Dr. Acer, ABD'de de Hawaii Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde doktora sonrası çalışmalar yapmış, Kara Harp Okulu, Ekonomi Üniversitesi, Ankara Atılım Üniversitesi, Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi ve Adalet Akademisi'nde dersler vermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralelci Laçiner artık rektör değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN