Randevu vermeye gerek duymadılar

Giriş Tarihi: 19.3.2015
Randevu vermeye gerek duymadılar

Karşıyaka Stadı'nın yapılmaması için mahkemeye başvuran Karşıyaka Belediyesi ve Şehir Plancıları Odası kulüp başkanı Fatih Diniz'in de aralarında bulunduğu grubun bir araya gelip stat projesini görüşme yönündeki talebine kayıtsız kaldı

Karşıyaka'da atıl durumdaki mevcut stadının bulunduğu alana modern bir butik stat inşa edilmesini içeren projenin daha fazla zaman kaybedilmeden hayata geçirilmesi için çaba harcayan kulüp başkanı Fatih Diniz ve Karşıyakalılar Birliği'nin randevu talepleri Karşıyaka Belediyesi ve Şehir Plancıları Odası'nca kabul görmedi.

PROJEYİ ANLATACAKLARDI
Karşıyaka Spor Kulübü (KSK) Başkanı Fatih Diniz, Karşıyaka Birliği adı altında toplanan çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Yalı Stadı Proje Geliştirme Sorumlusu Ali Erten'den oluşan heyet, stat ihalesinin iptali için dava açan Karşıyaka Belediyesi ve Şehir Plancıları Odası Şubesi'ne 5 Şubat'ta dilekçe ile başvurarak, randevu talep etti. Bu talebe 30 gün içerisinde olumlu veya olumsuz cevap vermesi gereken Karşıyaka Belediyesi, iddiaya göre 103 yıllık kulübün başkanının da içerisinde yer aldığı heyetin başvurusunu görmezden geldi. Şehir Plancıları Odası ise dilekçe ile yapılan başvuruya telefon ile olumsuz yanıt vererek randevu isteğini reddetti. Randevu isteklerine cevap alma hususunda Karşıyaka Belediyesi'nde bir muhatap bile bulamadıklarını belirten Karşıyaka Birliği Başkanı Mehmet Yıldırım, "Bizler, davayı açanlara karşı, projeyi anlatmak ve onları bu konuda ikna etmek için görüşme talebinde bulunduk. Ali Erten ile beraber bu görüşmeleri gerçekleştirecektim. Kup başkanımız Fatih Diniz de bize katılarak görüşmelere gelmek istedi. Fakat, Karşıyaka Belediyesi'nden olumlu ya da olumsuz hiçbir yanıt gelmedi. Sözlü olarak bir daha sorduk ama ona da bir yanıt alamadık. Aslında Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın neden görüşmek istemediğini çok iyi biliyoruz. Daha göreve başlar başlamaz, 'gerekirse çadır kurar stat yaptırmam' diyen bir başkan ile bu sorunu nasıl çözecektik onu da bilemiyorum. Karşıyaka Belediyesi, yalnızca 103 yıllık bir camiayı değil bütün Karşıyaka halkını yok saymıştır" dedi.

BELEDİYEDE PERSONEL
Yıldırım, Şehir Plancıları Odası'nın da yazılı cevap yerine telefonla arayarak görüşme talebini reddettiğini anlattı. Şehir Plancıları Odası adına dava açanların aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde personel olduğunu bildiren Yıldırım, "Projeyi anlatarak kafalarındaki soru işaretlerini yok edecektik. İkna olmaktan korktular. Şehir Plancıları Odası'nın açtığı davanın Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun talimatıyla gerçekleştiğini düşünüyorum. Aziz Bey, 'ben engelleyen taraf olmayacağım' diyordu ama kendisi engelleyenlerin başında geliyor" diye konuştu. Öte yandan Hükümet'ten de girişim beklediklerini belirten Yıldırım, "Süreç devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve başdanışmanı Binali Yıldırım bu konuda çok hassas davranıyor. Onların bu işe el atacağını düşünüyorum. İş başladıktan sonra diğerlerine de Karşıyaka Belediyesi'ne de çok fazla bir ihtiyaç olacağını sanmıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Randevu vermeye gerek duymadılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN