Sanki Harikalar Diyarı'nda

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun AK Parti'ye yönelik eleştirileri, İl Başkanı Delican'ı kızdırdı. Delican, kendilerine tuzak kurulmaya çalışıldığını dile getirdi

Giriş Tarihi: 22.3.2015
Sanki Harikalar Diyarı'nda
'deki AK Partili ilçe belediyelerini ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun kentte ayrımcılık yapıldığı yönündeki eleştirilerini "edep ve adap dışı" diye niteleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'na, AK Parti cephesinden sert tepki geldi. İl Başkanı Bülent Delican, son olarak da "İzmir'e gavur diyen başbakanlar gördük" açıklamasında bulunan Kocaoğlu'nu kendilerini tuzağa düşürmeye çalışmakla suçladı. "Biz bu tuzağa düşmeyeceğiz" diyen Delican, şöyle konuştu: "Bu yöntemleri daha önce denediler. Gavur İzmir diye bir söz kesinlikle söylenmedi. Bunu kayıtlardan kolaylıkla görebilirsiniz. Orada İzmir'in CHP'nin kalesi olmadığı söylendi. Bu tamamen bir algı operasyonu. Aziz Kocaoğlu'nun tüm İzmir halkına hizmet etme mükellefiyeti vardır. Ancak şaşkınlıkla izliyoruz ki Kocaoğlu, bambaşka bir yapıya bürünmüş. Kalkıp Cumhuriyet Halk Partisi'nin İl Başkanlığında yaptığı yönetim kurulu toplantısına katılıyor. İzmir'i tamamıyla siyasallaştırma yöntemine girmiş. İzmir'den bir Başbakan çıkartmaya çalışıyor. Genel Başkanını İzmir'e davet ediyor. Tamamıyla partizanca faaliyetler yapıyor. Çok net bir tablo var. Sayın Kocaoğlu lütfen görevinize dönün. Siz belediye başkanısınız.... Ya da bu kimliği bir tarafa koyun. Biliyorsunuz bunun için istifa etmesi gerekirdi.Bunu yapmadığına göre oturacak kendi işini yapacak."

MAĞDUR EDEBİYATI

Delican seçim öncesi "AK Parti İzmir'e hizmet etmiyor" şeklinde "mağdur edebiyatı" yapıldığını, söylenmeyen şeylerin "söylenmiş gibi gösterildiğini" Aziz Kocaoğlu'nun açıklamalarında inanılması güç kurgulara başvurduğunu dile getirerek, "Sanki Alice Harikalar Diyarı'ndaymış gibi bambaşka bir dünyadan sesleniyor. Yatırım yapılmadığı için Sayın Başbakan, bu yatırımların belediyelerden kesileceğini söyleyerek İzmir'de açılan bir kanalla yürümeye çalışıyormuş. Bu maksatla da Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı buraya gelmiş. 6-7 ay önce geliştirilen ağabey kardeş belediyecilik projesi kapsamında Karaosmanoğlu kente geldi. İzmir Büyükşehir Başkanına 'Burada ilçe belediye başkanlarının sorunları var' dedi. Bunu adap kurallarına yüklemek bir Büyükşehir Belediye Başkanına yakışır mı? Sadece kendisini birkaç kelime ile eleştirdi diye ne ahlak kaldı ne adap kaldı" dedi.

O BORÇLAR SİRMEN'DEN
Kocaoğlu'nun, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın borçları ile ilgili yaptığı eleştirilere de yanıt veren Delican, "Sefa Sirmen döneminden kalan borçtur bu. O dönemki Yuvacık Barajı'ndan kalmıştır. İzmit Büyükşehir Belediyesini onun üzerine borç yapmamıştır. Unutmasın kendisi de en büyük borçlu belediyelerden bir tanesiydi. Hazine ile yapılan anlaşma sonucu 400 trilyon lira borcu hazineden silindi. Gerisi taksitlendirildi. Kalkıp bir belediye başkanını borçlusun diye vuruyor" diye konuştu. Delican, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir'den ön seçime girmesinin kendileri açısından önem taşımadığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanki Harikalar Diyarı'nda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN