Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu alarmı verildi

İzmir'de ikinci bölgeden ön seçime girecek olan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun birinci çıkması için partililere uyarı niteliğinde mesaj gönderildi. Yazıda sıra numarasının 57 olduğu vurgulandı

Giriş Tarihi: 26.3.2015
Kılıçdaroğlu alarmı verildi
CHP'de İzmir'den ön seçime girecek olan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun sorun yaşamaması için parti teyakkuza geçti. Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın adı ile tüm partililere mesaj gitti. Mesajda Kılıçdaroğlu'nun sıra numarasının 57 olmasına vurgu yapılması dikkat çekti. Genel seçim öncesinde milletvekili adaylarının belirlenmesi için çalışmaları başlatan CHP'nin İzmir için aldığı ön seçim kararı ile ilgili hazırlıklar devam ediyor.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun ikinci bölgeden ön seçime girmesi kesinleşirken parti üyeleri 29 Mart Pazar günü sandığa gidecek. İzmir'de bulunan 129 bin parti üyesi için yapılan çalışmalar büyük oranda tamamlandı. Aday adayları sosyal medya başta olmak üzere birçok platformda henüz resmi olmayan sıra numaralarına göre kampanyanın startını verdi. İzmir ikinci bölgeden soyadı sıralamasına göre 57. sıradan ön seçime girecek olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun birinci çıkması için tüm parti örgütü teyakkuza geçti. İl Başkanı Bedri Serter ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da yakından takip ettiği süreç ile ilgili genel merkezden uyarı niteliğinde mesaj geldi.

TEZCAN YOLLADI

Partinin Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Avukat Bülent Tezcan'ın adını taşıyan mesaj parti yöneticilerine ve sistemde kaydı bulunan üyelerin cep telefonlarına mesaj olarak iletildi. Mesajda, "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun ön seçim oy pusulasındaki sıra numarası 57'dir. Saygılarımla" ifadeleri kullanıldı.

İLÇE TURU YAPTI
Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun İzmir ziyareti öncesinde kente gelen Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ve Seçim Koordinatörü Veli Özdemir ilçe ziyaretlerinde bulundu. Bazı ilçelere giderek çalışmaları yerinde inceleyen ikili sandık kurulları ve kurulan sistemi kontrol etti. Parti üyelik kaydının Ankara'da bulunan CHP Lideri'nin 2010 referandumunda olduğu gibi yine oy kullanamayacağı konuşuluyor. İzmir İl Başkanlığı'na gelen listede Kılıçdaroğlu'nun ismine rastlanılmaması kafaları karıştırdı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunda Kağıthane'de oy kullanan Kılıçdaroğlu, adres değişikliğini bildirmeyince referandumda oy kullanamamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu alarmı verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN