Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğretmensiz kaldılar

Aliağa Özel Rehabilitasyon Merkezi'nde iki öğretmen maaşlarının ödenmemesinden dolayı istifa etti. Veliler bu duruma tepkili

Öğretmensiz kaldılar
Aliağa Özel Rehabilitasyon Merkezi'nde çocukları eğitim gören veliler, maaşlarının ödenmediği gerekçesiyle iki öğretmenin istifa etmesi sebebiyle okuldaki eğitimin aksadığını iddia etti. Veliler hazırladıkları dilekçelerle Aliağa Belediyesi'ne giderek öğretmenlerin mağduriyetinin giderilmesini istedi. Belediye Başkanı Serkan Acar ile görüşme talebinde bulunan veliler, yetkililerden mümkün olan en kısa sürede Başkan Acar'la görüştürülecekleri cevabını aldı. Veliler 'Başkan yok ise başkan Yardımcısı ile görüşelim' demeleri üzerine Belediye Başkan Vekili Mehmet Özkurt'a konu ile ilgili sıkıntılarını dile getirdi.

5 AYDIR ÇÖZÜM BULUNAMADI
Yaklaşık beş aydır ödenmeyen öğretmen maaşları nedeniyle öğretmenlerin işi bırakma endişesi taşıdıklarını söyleyen veliler, "Son iki hafta içinde bireysel eğitim veren iki öğretmenin maaş alamadıkları için istifasını vermesi okulda bireysel eğitim görüyoruz. Burada hem öğretmenlerimiz, hem de çocuklarımız mağdur. Bize de 5 ay önce söz verilmişti. Bu sorunları çözeceğiz demişlerdi. Maalesef çözüm halen çözüm yok. Biz de bugün çocuklarımızın hakkını arıyoruz" şeklinde konuştu. Aliağa Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Özkurt, sorunun çözüleceğini, Belediye Başkanı Serkan Acar'ın konunun çözümü ile ilgili en kısa zamanda bilgi vereceğini dile getirdi, "Bu işi biz Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yapıyoruz. Öğretmenlerimizin maaşını belediye şirketinden ödeniyordu. Şu anda belediye şirketinde tadilat olduğundan bir gelir yok. Sıkıntı ondan kaynaklanıyor. Başkanımız bu sorunu kısa zamanda çözecek" dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise konuyla ilgili gerekli araştırmaların yapıldığı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmensiz kaldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN