Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anahtar liste yok aldanmayın mesajı

CHP üyeleri, miletvekilleri adaylarını belirlemek için sandık başına gitti. Anahtar liste söylentilerinin önüne geçilemeyince, üyelere telefonla mesaj gönderilerek, "söylentilere ödün verilmemesi" istendi

Giriş Tarihi: 30.3.2015
Anahtar liste yok aldanmayın mesajı
CHP'de, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da 2. Bölge'den 57 sıra numarasıyla katıldığı ön seçimler İzmir İl Seçim Kurulunca belirlenen toplam 37 okulda yapıldı. Haftalar önce başlayan anahtar liste iddiaları oy kullanma gününe de damgasını vurdu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı Veli Özdemir, üyelere SMS göndererek mesajda "Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun adına yapılan herhangi bir anahtar liste çalışması yoktur. Bu tür söylentilere ödün verilmemesi rica olunur" dedi. Kılıçdaroğlu'nun İzmir'den ön seçime girmesine en sert tepkiyi gösterenlerden biri olan partinin eski grup başkanvekili Kemal Anadol oyunu Karşıyaka Ankara İlkokulu'nda kullandı. "Tepeden inme olmayan alınteri olan arkadaşlara oy verdim" diyen Anadol, Kılıçdaroğlu'na oy verip vermediği yönündeki soruya, "Ben bu konuda daha önce açıklama yapmıştım" yanıtını verdi. Eski Milletvekili Canan Arıtman da Kılıçdaroğlu'na oy vermediğini açıkladı. CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, Eşrefpaşa Anadolu Lisesi'nde oyunu kullandı. Serter "Bugün bizim örgütümüz için düğün günüydü. 2'inci bölgede genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğu seçime giriyor onu başbakan yapacağız" diye konuştu. Anahtar listelerle ilgili herhangi bir gelişmeden haberi olmadığını belirten Serter, iddiaları asparagas haber olarak gördüğünü söyledi. Serter "Tarafsızlık açısından bir ara oy kullanmamayı düşündüm ama özgür irademi kullanmak için oyumu kullanmaya geldim" diye konuştu. Serter ile aynı okulda oy kullanan bir üye, seçimlerden sonra milletvekillerinin halkı unuttuğunu belirterek, "Şimdi biz onları seçiyoruz. göreve geldiklerinde evimizin dibine kadar gelip de bizi dinlemezlerse hakkımız helal değil" dedi.

10 İSİM BELİRLENDİ
İzmir'de her seçim bölgesi için 13 CHP milletvekili adayından genel merkez kontenjanı olarak ayrılan 1, 3 ve 5. sıralar dışında kalan 10 adayı belirlerlemek için yapılan ön seçimde, İzmir 1. Bölgede 74, İzmir 2. Bölge ise 81 aday adayı listeye girebilmek için yarıştı. Ön seçime İzmir 2. bölgeden 57 sıra numarasıyla katılan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu için oy verme işlemi öncesi tanıtım çalışması yapılmadı. Üyelere çıkışta, Kemal Kılıçdaroğlu yazılı beyaz tişört giymiş kadın partililerce hatıra kartları dağıtıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anahtar liste yok aldanmayın mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN