Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'lilere verilse yardım bile ederdi

Evrensel Alevi Bektaşi Birliği Derneği Başkanı Şahin, cemevini mühürleten Çiğli Belediye Başkanı Arslan'ı yetkilerini kötü niyetle kullanmakla suçladı

Giriş Tarihi: 1.4.2015
CHP'lilere verilse yardım bile ederdi
İzinsiz tadilat yapıldığı gerekçesiyle, Çiğli'deki Hz. Hüseyin Cemevi'nin CHP'li belediye başkanı Hasan Arslan'ın talimatıyla mühürlenmesinin yankıları sürüyor. Evrensel Alevi Bektaşi Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Şahin, "CHP'nin arka bahçesi" gibi diye nitelediği derneklerin de söz konusu binaya talip olduğunu belirterek, "Onlara verilse cemevi mühürlenmez, yardım bile edilirdi" dedi. Arslan hakkında görevi kötüye kullandığı iddiasıyla İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunacağını bildirdi. Mührün iptali için de İdare Mahkemesi'ne dava açacağını söyleyen Şahin, "Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan yetkilerini siyasi emelleri için kötü niyetli olarak kullanıyor. Konuyu yargıya taşıyacağız. Cemevi hala mühürlü şekilde duruyor. Hasan Arslan'ın utancı devam ediyor. O bina CHP'nin arka bahçesi gibi hareket eden bir derneğe verilseydi hiçbir sorun yaşanmazdı. O zaman Hasan Arslan gider cemevinin yapılmasına yardımcı bile olurdu" diye konuştu. Başkan Arslan'ın devletin kendisine verdiği yetkiyi siyasi amaçları için kullandığını öne süren Şahin, "Hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bu hafta işi yargıya taşıyacağız. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Cemevi hala mühürlü, Hasan Arslan'ın utancı devam ediyor" dedi.

KESİNLİKLE TADİLAT YOK

Binanın ile hiç oynamadıklarını ve herhangi bir tadilat yapmadıklarını vurgulayan Şahin, şöyle devam etti: "Belediye Başkanı Hasan Arslan kesinlikle yalan söylüyor. O bina yığma bina, eski... Orada bir tane tuğla çekseniz bütün bina üzerinize yıkılır. Tadilat yapamazsınız. Onarım yapamazsınız. Mühürlemek için cemevine geldiklerinde içeride sadece elinde fırçası olan bir tane boyacı vardı. Onu ite kaka dışarı çıkarıp mühürlediler. Dava açtığımızda yargı mensupları da bilirkişi de gelip orayı inceleyecek. Değişiklik var mı yok mu gerçek ortaya çıkacak."

CHP'NİN ARKA BAHÇESİ
Şahin, "CHP'nin arka bahçesi gibi hareket eden" birçok derneğin söz konusu binaya daha önce talip olduğunu belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Onlardan birine verilseydi böyle bir şey yaşanmazdı. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan o zaman gider cemevinin yapılmasına yardımcı bile olurdu. Belediyenin imkanları bile kullanılır orası yapılırdı. Biz yardım edilmiyorsa uzak durulsun, ibadet edelim dedik. Adam ona bile izin vermedi. Burayı cemevi olarak kullanmak isteyen bazı derneklerin yasal başvurusu var. Kimilerinin de yasal başvuru hazırlığı var. Bize verildiğini görünce hepsi geri çekilmek zorunda kaldı. CHP'nin arka bahçesi gibi çalışan başka bir Alevi derneği burayı alsaydı hiçbir sorun yoktu. Ama ne yazık ki, 'biz buraya siyaset sokmayacağız. İbadet yapacağız. Biz burayı CHP'nin arka bahçesi yapmayacağız' dediğim gün film koptu. Bizim işimiz hukukla. Bizim üyemiz olan Alevileri biz de sokağa davet etseydik, Güzeltepe'nin hali ne olurdu bir düşünün. Allah'tan biz aklı selim insanlarız. Onlar gibi sorumsuz değiliz."

'PROVOKATÖRLÜK YAPIYOR' SUÇLAMASI
Çiğli Belediye Başkanı Arslan'ı "provokatörlük" yapmakla suçlayan Şahin, "Çiğli'yi pislik götürüyor, çöp götürüyor. Çiğli'nin altyapısı sıfır. Yağmur yağınca her tarafı sel basıyor. Başkan belediye işlerini bırakmış, yanına da almış kendisi gibi 3-4 adam. Provokatörlük yapıyor. Yanındaki adamların hiçbiri de Güzeltepe'de oturmuyor. Vatandaşlar da, 'Çiğli belediyesi yıllardır 'cemevi yapacağım' deyip yapmıyor. Yapana da engel oluyor' diyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'lilere verilse yardım bile ederdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN