Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ege otizmin farkında

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle başta olmak üzere bütün Ege'de etkinlikler yapıldı. İzmir'de tarihi Saat Kulesi ve Bayraklı'daki Folkart İkiz Kuleleri mavi ışıklarla süslendi

Giriş Tarihi: 4.4.2015
Ege otizmin farkında
2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle, Konak Meydanı'ndaki tarihi Saat Kulesi ile Bayraklı'daki Folkart İkiz Kuleleri, mavi ışıklarla süslendi. Otistik Çocukları Koruma ve Yönlendirme Derneği (ODER) tarafından organize edilen Mavi Işık Projesi kapsamında yapılan ışıklandırmayla Saat Kulesi gece boyunca 'e mavi ışık saçarken, Folkart'ın en üst katındaki reklam barkovizyonunda da ODER ile ilgili yazılar yer aldı. Yazıların bir hafta boyunca kalacağı öğrenildi.

KONAK'A YÜRÜDÜLER
Otizme dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlik çerçevesinde ilk olarak gündüz saatlerinde kortej yürüyüşü yapıldı. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan otistik çocuklar ve aileleri, ellerinde afiş ve pankartlarla Konak Meydanı'na kadar yürüdü. Bir babanın otizme dikkat çekmek için kendi oğlunun fotoğraflarını çekerek hazırladığı sergi, 18 Nisan saat 19.00'da, Karataş Efesart Sanat Merkezi'nde açılacak.

MEHTER TAKIMINA İLGİ
Otizm konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Denizli, Manisa ve Aydın'da da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla Denizli Valiliği ve Delikliçınar Meydanı arasında düzenlenen kortej yürüyüşüne otizmli çocuklar ve aileleri katıldı. Pamukkale Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünden 3 öğrenci de meydanda konser verdi, otizmli çocuklar da şarkılara danslarıyla eşlik etti. Etkinlikte 11 otizmliden oluşan mehter takımı da gösteri sundu. Manisa'da ise Otizm Derneği'nin hazırladığı kısa film gösterimi, otizmli bireylerin yaşadıklarına dikkati çekti. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'ndaki etkinlikte konuşan Manisa Otizm Derneği Başkanı Saadet Şeranoğlu, filmin duygu yüklü olduğunu ve birçok protokol üyesinin kısa filmde rol aldığını kaydetti. Aydın'da ise Eğitim-Bir-Sen Efeler İlçe Başkanı ve Aydın Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Mustafa Ural, Türkiye'de son yıllarda çeşitli düzenlemelerle, engelli bireyler ve ailelerine önemli imkanlar sağlandığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege otizmin farkında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN