Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aziz bey'in vefası

Giriş Tarihi: 8.4.2015
Aziz bey'in vefası

GMO İzmir Şube Başkanı iken eksikli gemiler için 'Yerinde bir seçim' diyen ve İZSU'da görev aldığı ortaya çıkınca iki işini de bırakan Neşer'e, Kocaoğlu sahip çıktı. Başkanın isteğiyle Neşer İZSU'ya döndü

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 117 milyon euroya ihale ettiği yeni nesil 15 adet karbon kompozit gemiler için "Yerinde bir seçim" yorumunu yapan Eski Gemi Mühendisleri Odası (GMO) İzmir Şubesi Başkanı Prof. Dr. Gökdeniz Neşer'e ilk tepki GMO Genel merkezinden gelmişti.

TEPKİ ÇEKEN ÇIKIŞ
Yeni nesil gemilerin ihale sürecinin en başından itibaren projeye karşı olduğunu dile getiren GMO, Neşer'in yaptığı çıkışın ardından açıklama yaparak gemilere karşı olan tutumlarının aynı olduğunu belirtti. Tepki çeken bu çıkışının ardından Neşer'in İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İZSU Genel Müdürlüğü'nde Yönetim Kurulu Üyesi olduğu ortaya çıktı. Kamuoyunda yaşanan baskılar üzerine Prof. Dr. Gökdeniz Neşer, önce GMO İzmir Şubesi Başkanlığı görevinden ardından da İZSU'daki yönetim kurulu üyeliği görevinden ayrılmıştı. Yeni nesil karbon kompozit gemilere tüm otoritelerin karşı çıkmasına rağmen sadece Neşer'in olumlu görüşler vermesi üzerine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu vefa göstererek, Prof Dr. Gökdeniz Neşer ile makamında bir araya geldi.

RESMİ YAZI GÖNDERİLDİ

10 Ocak 2014 tarihinde İZSU'daki görevinden ayrılan Prof. Dr. Gökdeniz Neşer'i makamına çağırarak görevine geri dönmesi konusunda ikna etmek için görüştü. Neşer, Kocaoğlu'nun teklifine 'hayır' diyemedi. Başkan Kocaoğlu, gemiler ile ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle hem GMO İzmir Şube Başkanlığı görevinden hem de İZSU'daki görevinden olan Prof. Dr. Gökdeniz Neşer'in görev yaptığı Dokuz Eylül Üniversitesi ile görüşerek Neşer için izin aldı. Öte yandan Neşer gibi İZSU'da yönetim kurulu üyesi olan Prof. Dr. Ayşe Filibeli de 20 Şubat'ta görevinden ayrılmıştı. Kocaoğlu'nun talimatı ile İZSU Genel Müdürlüğü tarafından İçişleri Bakanlığı'na hem Neşer, hem de Filibeli için İZSU'daki yönetim kurlu üyeliklerine geri dönmeleri için resmi yazı gönderildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, hem Neşer hem de Filibeli ile görüşmesinin ardından ikilinin isimleri İZSU Genel Müdürlüğü'nün internet sitesindeki "Yetki ve Görevler" bölümüne yönetim kurulu üyesi olarak girildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aziz bey'in vefası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN