Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Veysel Eroğlu doğru tercih

AK Parti'nin Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nu 'den aday listesine alması kentte heyecan yarattı. Eroğlu, adayı olmaktan gurur duyduğu İzmir'le gönül bağı bulunduğunu söyledi

Veysel Eroğlu doğru tercih
'de AK Parti'nin 1.bölge birinci sıradan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nu aday göstermesi kentte memnuniyetle karşılandı. Binali Yıldırım'dan sonra icraatçı ve başarılı bir bakanın daha milletvekili adayı gösterilmesinin İzmir'e önemli katkı sağlayacağı ifade edildi. İzmir'den aday gösterilmekten onur duyduğunu dile getiren Veysel Eroğlu, "Baraj ve içme suyu projelerimiz devam ediyor. İzmir'e yatırımlarımız sürecek. Bakanlığımızca 12 yıllık süreçte İzmir'e yaklaşık 3 milyar lira yatırım yapıldı. İzmir ile ayrı bir gönül bağım var. Bu bölgenin evladıyız. Ege'nin bir evladı olarak Ege'nin incisi, Türkiye'nin gurur kaynağı İzmir'den aday olmaktan onur ve gurur duydum. İzmir'in hizmetkarı olarak bundan sonra yatırımlarımız artarak devam edecek ve İzmir hak ettiği yeri bulacaktır" dedi. AK Parti 1. bölge dördüncü sıra adayı Hüseyin Kocabıyık da Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nu "Cumhuriyet tarihinin en başarılı insanlarından birisi" diye niteleyerek, şu görüşleri aktardı: "Recep Tayyip Erdoğan'ın 1994'te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda, çeşmelerden çamur akarken, 6 ay içerisinde içilebilecek suyun akmasını sağladı. Daha sonrasında ise DSİ Genel Müdürü oldu. 5 tane ağaç için ayağa kalkanlara söylüyorum, Eroğlu Orman ve Su İşleri Bakanı olduktan sonra Cumhuriyet tarihinin en büyük ağaçlandırmasını yaparak 2 milyar ağaç dikti. Dünyada böyle bir skor yok. Binali Yıldırım'dan sonra Veysel Eroğlu'nun gelmesi İzmir için büyük bir şanstır" dedi. AK Parti'de yeniden aday gösterilen milletvekili Nesrin Ulema, Veysel Eroğlu'nun adaylığının İzmir'e büyük katkı sağlayacağını belirterek, "Veysel Bey'in kişiliği, çalışma azmi ve hizmet adamlığı herkes tarafından bilinir" yorumunu yaptı. 1.bölge 2. sıra adayı Nükhet Hotar da Eroğlu'nun İzmir'e önemli katkılar sağlayacağını belirtti. 1. bölge altıncı sıradan aday Necip Nasır da "Veysel Bey'in İzmir'den aday olması kent için çok büyük bir şans. Bu düzeyde İzmir'in Ankara'da temsil edilecek olması çok önemli. Bunu seçimden sonra hep beraber göreceğiz" diye görüş bildirdi.

"CHP SÖMÜRGELEŞTİRDİ"
AK Parti 1. bölge dördüncü sıra adayı Hüseyin Kocabıyık, İzmir'in geçmişte Demokrat Parti'nin kalesi olduğunu, bugün de Demoktat Parti'nin siyasetteki yerini AK Parti'nin aldığını ifade ederek, "Ancak, bugün İzmir'de şöyle bir siyasi sorun vardır. CHP, İzmir'i adeta sömürgeleştirmiştir. Türkiye bütünlüğünden duygusal olarak kopartmaya çalışmıştır. Bu İzmir'in başına gelebilecek en büyük felakettir. Önümüzdeki dönemde, AK Parti olarak, İzmir'i CHP esaretinden kurtaracağız. İzmir yeniden o tarihteki pırıltılı günlerine geri dönecek. Bu seçimde, AK Parti'nin CHP'yi geçmek gibi bir hedefi var, ben bunun gerçekleşeceğine inanıyorum" dedi.

SOSYOLOJİYE UYGUN
Kendi adaylığını da değerlendiren Kocabıyık, "Yürüttüğüm Turkuvaz medya Ege Bölge Temsilciliği görevimi severek yapıyordum. Sayın Başbakan'dan böyle bir teklif geldi. Ben de kabul ettim. Adalet ve Kalkınma Partisi, iyi tasarlanmış, iyi düşünülmüş, şehir sosyolojisine uygun bir liste hazırlamış. Başka partilerin listeleri ile ilgili bir şeyler söylemek istemiyorum. Ama AK Parti'nin listesi ne mezhepçidir ne de etnik bir yaklaşımla hazırlanmıştır. Eski milletvekilleri çok değerli insanlardır. Ama AK Parti'nin geleneğinde nöbet değişimi geleneği var" diye konuştu. AK Parti'nin İzmir sürprizi Cemil Şeboy, aday gösterilmesinin kendisi için de sürpriz olduğunu belirterek "Genel Merkez böyle takdir etti. Kendilerine teşekkür ederim. Ben de onları mahçup etmeyeceğim. 3. sıradayım yerim garanti diye yan gelip yatmayacağım. Sorumluluğum daha fazla. Arkadan gelecekleri de çıkarmamız lazım. Omuzlarımdaki yük fazla" dedi.

"DAYI EVİNDEN YÜRÜTÜLECEK İŞ DEĞİL!"
CHP İzmir 1. bölge birinci s��ra adayı Selin Sayek Böke'nin İzmir'de "dayısının evinde kalacağını" açıklaması, eleştiri konusu oldu. AK Parti Milletvekili Nesrin Ulema, CHP'nin listesine bakıldığında İzmir'i tanımayan bir çok adayın olduğunun görüldüğünü belirterek "CHP adaylarından bir tanesi, 'dayımın evinde kalacağım' şeklinde açıklama yaptı. Demokrat yapıdaki İzmirliye dokunmayan, sorunlarını bilmeyen yaklaşımın bir karşılık bulacağını zannetmiyorum. İzmir'de seçimler öyle dayınızın evinden yürütülecek kadar hafife alınmamalı " dedi. Hüseyin Kocabıyık da bu sözlere ilişkin, " Biz kendisinin, şehrimizden aday olmasına sevindik. Bu Selin Hanım meselesi değildir. CHP'nin İzmir'e özensiz davranmasıdır. CHP İzmir'e hoyratça davranıyor, ne koysak, İzmir bizi seçer anlayışı ile yaklaşıyor. Bu haksızlığı CHP, bir siyasi karakter haline getirmiştir. Biz bunu değiştireceğiz" değerlendirmesi yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Veysel Eroğlu doğru tercih
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN