Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şikayetlerim var belediyeden yana

Giriş Tarihi: 11.4.2015
Şikayetlerim var belediyeden yana

Büyükşehir Belediyesi'ne, internetteki şikayet hattından 2 yılda toplam 592 sorun iletildi. Şikayetlerin neredeyse tamamının cevapsız bırakılması şaşkınlıkla karşılandı

Büyükşehir Belediyesi'ne www.sikayetvar.com adlı site üzerinden adeta şikayet yağdı. Büyükşehir Belediyesi son 2 yılda vatandaşlardan toplam 592 şikayet aldı. Belediye yetkililerinin vatandaşlardan gelen bu şikayetlerin neredeyse tamamını cevapsız bırakması şaşkınlığa yol açtı. Büyükşehir Belediyesi sadece 9 kişiden teşekkür alabildi. Yeni ulaşım sistemi, süt dağıtımındaki sorunlar, İZSU'nun sayaçlarının geç okuması gibi konular vatandaşlardan gelen şikayetlerde başı çekti. İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik şikayetlere göz atıldığında, konuların çeşitliliği dikkat çekiyor. Kimi vatandaşlar, dershane yakınına meyhane ruhsatı verilmesinden, bazıları seyyar satıcılara göz yumulması yüzünden zarara uğramaktan şikayetçi. Rögar kapaklarının sık sık tıkanmasına çare bulunamamasından yakınan da var, başıboş köpeklere yönelik bir çözüm üretilememesinden de... Süt Kuzusu Projesi'nden yararlanamadığını belirtenler, otobüs sefer sıklığı belirlenirken, yolcu yoğunluğunun dikkate alınmadığını bildirenler, su faturalarının adil olmayan biçimde düzenlendiğini öne sürenler, mahallelerindeki parkın bir türlü bitirilemediğini anlatanlar da dikkat çeken diğer şikayetler.... Söz konusu şikayetlerden bazıları şöyle:
Mustafa T: Bostanlı 1787/1 sokakta oturuyorum. Mahallemizde 2 dershane olmasına rağmen belediye 2 meyhaneye ruhsat vermiş. Mahalle sakini olarak eşimle önünden geçmeye bile çekiniyoruz. Lütfen buna bir çare bulun.
Umut K: Mustafa Kemal Caddesi üzerinde boyoz dükkanım var. Her ay kira ve vergi ödüyorum. Bu vergiler karşılığında İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bana verdiği karşılık seyyar boyoz satışına göz yummak. Özkanlar Migros'un yanındaki parkta 20.00- 21.00 gibi satışa başlayan seyyarlar nedeniyle dükkanımı kapatma noktasına geldim. Bunun engellenmesini istiyorum.
Semiha A: Kuşadası Belediyesi dere yatağını tertemiz yapıyor. Neden İzmir'in en güzel mahallesi bu kadar pis. Ayrıca ağaçsız. Oysa bir sürü boş alan var.
Belgin B: Güneşli Mahallesi 515 Sokak Numara 45 Hallaç Apartmanı'nın girişinde 4 adet kapaktan kanalizasyona rögar ve abone bağlantısı bulunmaktadır. Sık sık tıkanıp taşması nedeniyle taşan kanalizasyonumuz vidanjörle temizlenmektedir. Geçici olarak çözüm yapılmaktadır. Acilen kalıcı çözüm bulunmasını rica ediyoruz.
Mahir A : Yaklaşık 4 ay önce muhtara başvurduk. Ne süt getiren var ne de uğrayan. Bu proje 0- 5 yaş grubu için değil mi? Ama muhtar '1 yaşından sonra gelecek' diyor.
Onur M: Sokakta öylece yürürken durduk yere köpek saldırısına uğradım. Hem de 1 değil birkaç kere. Artık korkudan sokağa çıkamaz hale geldik. Lütfen ya köpekleri toplayın ya da başka bir çözüm bulun!
Kaan U: Tahsin Yazıcı Mahallesi'nde geçen sene itibariyle ilk ve tek 16 nolu hat çalışmaya başladı. Bu çağda saatte bir geçen otobüs seferi mi olur? Mahallemiz sakinleri, emeklisi, yaşlısı, 60-65 yaş üstü, öğrencisi, memuru küçücük otobüslere balık istifi şeklinde gidiyoruz.
Hakan A: Su faturalarını 1.5 ay veya 2 ay okumayıp, sonra suyun iki katına millete fatura edilmesini kesinlikle kabul etmiyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şikayetlerim var belediyeden yana
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN