Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zeybekci: Bereket ayrılıkta değil birlikte

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Denizli'deki işbirliği protokolü imza töreninde, kentteki odaları ve borsayı bir araya getirecek hizmet binasının temelinin atılacak olmasından heyecan duyduğunu söyledi

Zeybekci: Bereket ayrılıkta değil birlikte
Denizli'de Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Odası, Sanayi Odası ve Ticaret Borsası arasındaki Hizmet Binası İşbirliği Protokolü, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katıldığı törenlee imzalandı. Böylesine önemli kurumların birlik içinde hareket etmesinin önemine dikkat çeken Bakan Zeybekci, bereketin ayrılıkta değil birlik ve beraberlikte bulunduğunu söyledi. Bakan Zeybekci, "Artık bu şehre öyle sevdalanmışız ki, böyle bir proje gerçekleşmeden önce inanın hayalini kurduğumuz anda, biz o resmi orada görüyoruz. Bu proje, Denizli'nin girişinde en güzel, en görünebilen yerde olacak. Kente girerken artık bir referans noktası olacak, tarif noktası haline gelecek" diye konuştu. Birlik ve beraberliğin güç demek olduğunu kaydeden Bakan Zeybekci, "Herkes sizi bir ve beraber gördüğü zaman sizin etkinliğiniz artıyor. İnşallah oda başkanlarımız Büyükşehir Belediye Başkanımızın riyasetinde bu birlik ve beraberliği genişleterek devam ettirir" dedi.

ZEYBEKCİ BAŞLATTI

Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer de Bakan Zeybekci'nin başlattığı, Denizli'nin Türkiye'de örnek olmasını sağlayan Denizli Platformu'nu hatırlatarak "Ticaret odamızı, sanayi odamızı, borsamızı, adında Denizli olan her şeyi bu binada toplayarak entegre çalışmanın temelini bugünden atıyoruz" diye görüşlerini ifade etti. Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ise, bu birlikteliğin kent için büyük önem taşıdığını dile getirerek, "Üç oda ve Kalkınma Ajansı, KOSGEB ve İş-Kur'un da olduğu bir birliktelik sağlayacağız. Denizli'nin girişinde ihtişamlı bir binayla bunu temin edeceğiz. Bu birlikteliği, bu eserleri biz tabi ki geleceğimiz için yapıyoruz. Onun için fikri olan, her taşın altında eseri olan, her insana bizim teşekkür borcumuz var" diye konuştu.

ARSA BELEDİYEDEN

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, güzel bir işin altına imza atmak için bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, "Siyasi görüşü, makamı, mevkisi, kurumu ne olursa olsun hep beraber Denizli menfaatinde, Denizli'nin güzelliğinde buluşabilmeyi başarmış olan kentiz. İşte bunun sözde kalmaması ve ete kemiğe bürünmesi amacıyla böyle bir başlangıç yapıyoruz" dedi. Zolan, değeri 10 milyon lirayı geçen Büyükşehir Belediyesi'ne ait 7 bin 96 metrekare arsanın bina yapımı için bedelsiz olarak odalara tahsis edildiğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeybekci: Bereket ayrılıkta değil birlikte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN