Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekmeğe tehdit bulaştı

Manisa'da, hayvan damında ekmek üreten işletmeyi şikayet eden fırıncılar, TSO yöneticisinden tehdit aldıklarını ileri sürerek, oda önüne siyah çelenk bıraktı

Giriş Tarihi: 15.4.2015
Ekmeğe tehdit bulaştı
İSTİFASINI İSTEDİLER
Manisa'da sağlıksız koşullarda ekmek üretimi yapan firmalara yönelik düzenlenen baskının yankıları sürüyor. Hayvan damından bozma fırında "Salihli Ekmeği" adı altında ekmek üretildiğininin ortaya çıkarılmasının ardından, bu kez de bir grup fırıncı tehdit aldıklarını iddia ederek, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası önüne çelenk bıraktı. Kendilerini oda yönetim kurulu üyesi M.Y'nin tehdit ettiğini belirten 15 fırıncı, hakkında suç duyurusunda bulundukları söz konusu yöneticinin istifasını istedi.

YILLARDIR DİLE GETİRİYORUZ
Fırıncılar adına açıklama yapan Mevlüt Çırakoğlu, Salihli, Alaşehir, Gördes ve Balıkesir ekmeği olarak adlandırılan ürünlerin sağlık koşullarda imal edildiğini yıllardır anlattıklarını belirterek şöyle konuştu: "Kurumlarla yaptığımız görüşlerde ekmeklerin ruhsatsız, fason, sağlıksız ve pislik koktuğunu belirttik. Son olarak bizi temsil etsin diye Ticaret Odasına gönderdiğimizi M.Y'e gittik. 'Başkan bizi dinlemiyor seni dinler şu işe bir el at' dedik. Tamam diyerek bizi ticaret odasına çağırdı."

GIDA TERÖRİSTLERİ VAR
M.Y'den yardım beklerken tehditle karşılaştıklarını ''Kamyonlar, dozerler Akhisar'da bekliyor" denildiğini anlatan Çırakoğlu, "Ey gıda teröristleri sizden korkmuyoruz" dedi. Tehdit alacaklarını tahmin ettiklerini de dile getiren Çırakoğlu, "Ama bizi temsil eden ve haklarımızı savunsun diye ticaret odasına seçtiğimiz M.Y tarafından tehdit edilmek şok etkisi yaptı" diyerek protestolarının bu isme yönelik olduğunu vurguladı. Çırakoğlu, sağlıksız ekmeklerin İzmir'e de pazarlandığı uyarısında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekmeğe tehdit bulaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN