Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altıyüz personele Akdemir sürgünü

Büyükşehir Belediyesi'nin kiraladığı Akdemir Plaza'da bir çok eksiğin olduğu ortaya çıktı. TÜM BEL-SEN İzmir 1 Nolu Şubesi, taşınan 600 personelin sürgüne gönderildiğini belirtti

Giriş Tarihi: 16.4.2015
Altıyüz personele Akdemir sürgünü
Büyükşehir Beldediyesi'nin, hizmet binası olarak kullanmak üzere 1 Haziran 2014 tarihinde aylık 175 bin lira gibi yüksek bir fiyata kiraladığı Akdemir Plaza'ya 10 ay boyunca taşınmamasına rağmen boş yere kira ödedi. Konunun gündemden düşmemesi üzerine tadilat çalışmalarını hızlandıran Büyükşehir Belediyesi, Fen İşleri Daire Başkanlığı ile Tarım Park ve Bahçeler Daire Başkanlıklarına bağlı birimleri Akdemir Plaza'ya taşımaya başladı. Konak Meydanı'nda bulunana Büyükşehir Belediye Sarayı'nın çürük olması üst katlardaki taşıyıcı kolonların güçlendirilmesi için söz konusu katlarda görev yapan birimler için Akdemir Plaza yolu göründü. 600 belediye personelini ilgilendiren taşınma, yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. TÜM BELSEN İzmir 1 Nolu Şubesi'nin konuyla ilgili basına yaptığı yazılı açıklama ile 600 belediye çalışanının sürgüne gönderildiği iddia edildi.

YEMEKHANESİ BİLE YOK
600 belediye çalışanının yeni adresi olan Halkapınar'daki Akdemir Plaza'nın içerisinde yemekhane olmaması dikkatleri çekerken, söz konusu bölgede yerleşim yerlerinin olmaması ve restorant tarzı yerlerin bulunmaması kafalarda soru işaretleri bıraktı. Konuyla ilgili yaptıkları yazılı açıklamada yemek, ısıtma ve soğutma sistemi yetersizliği, tuvalet, temizlik, binanın fiziki yetersizliğine dikkat çekildi. Tüm Bel- Sen 1 Nolu Şube'sinin yaptığı yazılı açıklamada ise şu satırlara yer verildi. İşte o açıklama; "10 aydır 1 milyon 750 bin lira kira ödenerek ve 3 milyon lira yapılan masrafa rağmen; Yemekhanesi yok çevresinde yemek yenilebilecek hiçbir yer bulunmamaktadır. Kurumun önerisi evden yemek getirmeleridir. Isıtma sistemi yok, soğuk havada çalışanlar yerleşmeye çalışıyor. Ayrıca bina yapısı bakımından da ısıtma- soğutma sistemleri faaliyete geçse bile çok yüksek faturalar çıkacağı ortadadır. Son dönemde yaşanan kadın cinayetleriyle birlikte, ulaşım noktalarına giden güzergahlarda düşünüldüğünde kadın çalışanlar tedirginlik yaşamaktadır. Tuvalet, temizlik, dere yatağı, otopark vb. sorunlar bulunmaktadır. Çalışanlar büyük bir şaşkınlık içinde arabalar için dizayn edilmiş bu binaya yerleşmeye çalışmaktadırlar. 10 ay gibi bir sürede onlarca bina yapılma imkanı varken uygunluğu olmayan bu binanın bu kadar uzun sürede hiç bir fiziki alt yapısının tamamlanmaması, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin çalışanlarına verdiği değerin göstergesidir."

"TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"
Yaptıkları yazılı açıklamaların ardından Egeli Sabah'a özel açıklamalarda bulunana TÜM BEL-SEN İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Ulus Bozkır, "Bizim sendika olarak uzun süredir yemek, kreş, ulaşım ve çalışma koşullarının düzeltilmesi ile ilgili yürüttüğümüz bir mücadelemiz var. Konak'taki binada yemekhane yapılacak denildi. Ama görüyoruz ki hiçbir çalışma yok. Yemekhanenin olmadığı gibi bir de bina çevresinde de yemek yiyecek yer olmaması çok büyük bir sorun. Şartların iyileştirilmesini istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altıyüz personele Akdemir sürgünü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN