Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bunları mı alkışlıyoruz?

Genel Başkanı 'nun bir süre önce "Türkiye'yi gibi yöneteceğiz" demesi, ardından genel seçimler için "" sloganının belirlenmesi, kentteki yerel yönetimin son dönemdeki tartışmalı icraatlarını akıllara getirdi

Giriş Tarihi: 17.4.2015
Bunları mı alkışlıyoruz?
lideri 'nun "Türkiye'yi gibi yöneteceğiz" biçimindeki ifadesinin ardından, partinin 7 Haziran'daki seçimlere yönelik propaganda çalışmaları kapsamında belirlenen "" sloganı, kentteki yerel yönetimin bir türlü başarıyla sonuçlandıramadığı yatırımları gündeme taşıdı. Şimdi, söz konusu sloganı afişlerde gören vatandaşlar, CHP'li belediyelerin fiyasko diye nitelenebilecek icraatlarını hatırlatarak, "Biz bunları mı alkışlayacağız" diye soruyor. Egeli Sabah'ın da belgeleriyle ve kararlı biçimde kamuoyuna duyurduğu "alkışlanacak" projelerden bazıları şöyle:

TELEFERİK BEKLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Balçova'daki teleferik tesislerine ilişkin projede de başarılı bir sınav veremedi. Tesisler, 2007'de can ve mal güvenliği olmadığı gerekçesi ile kapatıldı. Aradan geçen 8 yıllık süreçte projenin ihalesi iki kez iptal edildi. Proje öngörülen sürede biteremeyen yüklenici firmaya üç kez süre uzatımı verildi. Firma taşıyıcı sistemlerin imalatını bitirdi bitirmesine ama bu sefer de Büyükşehir'in koordinasyonsuzluğu işleri aksattı. İzmirliler bu sefer de geç ihale edilen mesire alanındaki günübirlik tesislerin bitmesini beklemek zorunda kaldı.

YILAN HİKAYESİ: METRO
2005 yılında toplam uzunluğu 5.5 kilometreyi bulan Üçyol Üçkuyular Metro Hattı'nın temelini attı. 2 yılda bitmesi öngörülen metro inşaatı İnönü Caddesi'ndeki esnafında korkulu rüyası oldu ve tam bir yılan hikayesine dönüştü. İş yerlerinin kirasını ödeyemeyen çok sayıda esnaf iflas etti. 9 yıl süren kabusun ardından Temmuz 2014'te hat açıldı. Ancak bu kez de yangın algılama ve söndürme sisteminin eksik kaldığı, inşaat aşamasında tünelde yırtık oluştuğu, tünelin tıraşlandığı, ODTÜ mühendisleri tarafından hazırlanan raporda söz konusu hattın güvenli bulunmadığı ortaya çıktı.

ÇÖPTE İLKEL YÖNTEME DEVAM
Alkışlanacak! en önemli hareketlerden biri de çöp tesisi konusu oldu. Üç büyük ilden biri olan İzmir, modern bir çöp tesisine bir türlü kavuşamadı. Hala Harmandalı'da vahşi depolama sistemi kullanılıyor. Uzmanlar, İzmir'de, 23 yıldır vahşi depolama yöntemi kullanılarak çöplerin sıkıştırıldığı Harmandalı'ndaki tesis patlama riski taşıdığını belirtmişti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Bunları mı alkışlıyoruz?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN