Ödemiş'e zulmediliyor

Giriş Tarihi: 17.4.2015
Ödemiş'e zulmediliyor

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, daha önce protokol kapsamında ilçeye yapılan tesislerin Büyükşehir tarafından geri alınmasına tepki gösterdi, "Adaletli davranılmıyor" dedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı ikinci olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun katılmadığı toplantıyı Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan başkanlık yaptı. Toplantıda, ilçe belediyelerden alınan mallar nedeniyle tartışma yaşandı. Meclis toplantısında söz alan AK Partili Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Büyükşehir'in geçen dönem protokol düzenleyerek yaptığı hal tesisleri ve garajın geri alınmasına tepki gösterdi. Olağanüstü hızla bu maddenin ortaya çıkarıldığını belirten Badem, "Seçimler öncesinde Bütünşehir Yasası da çıkmamıştı. Ancak ilçemizin yolları Büyükşehir'in gayretleri ile asfaltlandı. Bu konuda Büyükşehir'e minnettarız. Nasıl bir olaydır ki, seçimler bitti, belediye el değiştirdi. Ancak hizmetler devam etmelidir. Hiçbir belediyede bu protokoller iptal edilmezken, Ödemiş'te bu protokol kaldırılıyor. Neden Ödemiş? Neden tek taraflı olarak bu protokol iptal ediliyor? Siz burada karşı belediye meclisini yok sayarak bunu kaldırıyorsunuz. Ben neden ilçe belediyesinin eksik imkanları ile bu tesisin yüzde 60'ına para ödedim? Peki madem yasa çıktı, neden 14 Mayıs'ta yeniden protokol imzalandı? Burada haksız işlem yapıyorsunuz. Ödemiş'e zulüm ediyorsunuz. Bu kararı geri alın. Menemen'deki, Bergama'daki, Foça'daki tesisleri geri mi aldınız? Bunlar da işbirliği protokolü ile yapıldı. Adaletli davranın" dedi.

NEDEN PARAYI ALDINIZ?
Bunun üzerine konuşan Meclis Başkanvekili Aydoğan belediyenin adaletli davrandığını söyledi. Aydoğan, "Yasa dışı bir işlem yapılmıyor. Bir kasıt aramayın" diye konuştu. Tekrar söz alan Badem, "Merkezi hükümette bir haksızlık görülüyorsa benim kentin adıma yaptığım gibi isyan edilebilir. Hal inşaatı sürüyor. Hal kombine tesisi yapılıyor. Mademki alacaktın niye benden bu kadar parayı aldın kardeşim? Yasa çıktıktan sonra bir protokol daha imzaladınız. Orada öyle burada böyle mi karar alınıyor" dedi.

ECELİ GELMİŞTİR!
Toplantıda söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Tahtalı Barajı'ndaki balık ölümlerini sordu. Doğan, "Tahtalı Barajı İzmir için çok önemli bir baraj. İzmir'in su ihtiyacını karşılıyor. Orada balık ölümleri yaşanıyor. Kanalizasyonun daha önce baraja aktığını gündeme getirmiştik. Orada tatlı su balıklarının öldüğünü gördük. Bu konu hakkında bir araştırma yapılmadı" diye konuştu. Aydoğan ise bu soruya, "Belki balıkların eceli gelmiştir" diyerek cevap verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödemiş'e zulmediliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN