Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evet vatandaş memnun değil!

Giriş Tarihi: 19.4.2015
Evet vatandaş memnun değil!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, aktarmalı ulaşım sisteminden vatandaşların memnun olmadığını bildiklerini, ancak sistemden vazgeçmeyeceklerini, iyileştirmeler yapacaklarını söyledi

Büyükşehir Belediyesi'nin meclis toplantısında Başkan Aziz Kocaoğlu'ndan itiraf içeren açıklamalar geldi. "Toplum ulaşımda düğüm çözülüyor" sloganı ile hayata geçirilen aktarmalı ulaşım sisteminden vatandaşların memnun olmadığını bildiklerini söyleyen Kocaoğlu, "Bir memnuniyet araştırması yaptırdık. Aktarmalı sistemi sorarsanız, evet memnuniyetsizlik oranı fazla. Bir algı, aktarma lafına karşı bir antipatinin olduğu bir gerçek. Biz iyileştirerek devam ediyoruz ve devam edeceğiz" dedi. Mecliste görüşülen 2014 yılı Büyükşehir ve ESHOT Genel Müdürlüğü faaliyet raporuna AK Parti ret oyu verirken CHP ve MHP grubu olumlu oy kullandı.

DOĞAN'DAN SERT ELEŞTİRİ

AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, mecliste yaptığı konuşmada belediyenin mevcut sermaye yapısının azaldığını belirtti. 2014 yılında Büyükşehir Belediyesi'nin yaklaşık bütçesinin 3 milyar 24 milyon lira olduğunu kaydeden Doğan, "Ankara Büyükşehir Belediyesi, ikinci teleferiği yapıyor. İzmir 2007'den bu yana teleferik tesislerini kullanamıyor. Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıl kiraladığı Akdemir Plaza'ya henüz taşınamamıştır. Buradaki kiralama işleminde ne kadar bir kamu zararı vardır? Fuar İzmir'in bu kadar uzun zamanda bitmesi mi gerekiyor? Fuar aceleye getirilmiş, ikinci kalite malzeme kullanılmış ve pahalıya gelmiş. Üçyol-Üçkuyular metro hattında tünel yırtılmaları ve su sızıntıları devam ediyor. Buradaki yangın algılama sistemleri tamamlandı mı? Bu kentin imar planları, altyapıları ne zaman tamamlanacak? İzmir her yağan yağmurda batmaktan ne zaman kurtulacak?" diye konuştu. Doğan'ın konuştuğu sırada Meclis Başkanı Sırrı Aydoğan, meclis üyelerine, "Ciddiye almasanız da dinleyin. Herkesin fikri önemlidir" dedi. Bunun üzerine Doğan, "Bir meclis başkanına yakışmayan cümleler kullanıyorsunuz. Biz de sizin konuşmalarınızı ciddiye almayız. Size yanlış gelse de bizim konuşmamızı dinleyeceksiniz. Bu tavrınızı size yakıştıramadım. Bu tavrınızı kınıyorum" dedi.

HAYALİ PROJELER

AK Partili Meclis Üyesi Ali Kökoğuz da yeni fuar alanı inşaatının 10 yıl sürdüğünü belirtti. Kentsel dönüşüm projelerini de eleştiren Kökoğuz, "Hayal ve sahte projeleri ortadan kaldırın. Kentsel dönüşüm konusunda alınmış bir yol yok. Aynı şekilde tramvay projesi de hikaye gibi oldu. Tramvay çalışmalarında fizibilite raporları bile olsa sonuç yok" diye konuştu. AK Partili Gemi Mühendisi Ünal Özsır da Körfez'de kullanılmaya başlanan gemilere ilişkin, "Gelen gemi tekrar geri gönderiliyor. Gemiler eksik ve hatalı alınmış" dedi. AK Parti Grup Sözcüsü Hakkı Durmaz da, "Yeni fuar alanı inşaatı 10 yılda bitti. Biz yeni Türkiye'deyiz. Temeli at yıllar sonra bitir mantığı eski Türkiye'de oluyordu. Belediye eski anlayıştan kurtulmalıdır" diye konuştu.

BERGAMA'YA GİTMEYECEK

Başkan Aziz Kocaoğlu, İZBAN'ın Bergama'ya gelmeyeceğini belirterek, "Planlama kurulundan Çandarlı Limanı'na kadar güzergah geçti. Ondan sonrası geçmedi. Aliağa-Çandarlı Limanı 32 kilometrelik demiryolu bağlantısı yapılmalıdır. Selçuk-Bergama hattının tamamlanması gerekir. Bunu seçimden sonra gündeme getirmeliyiz. Aliağa- Bergama arasındaki çalışmaları TCDD bitirdi. Biz de oradaki istasyonları, alt ve üst geçitlerin ihalesine çıkacaktık. Bu ay bu hat yatırım programına alınmadı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evet vatandaş memnun değil!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN