Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hedef büyük İzmir

500 partilinin katıldığı kahvaltıda konuşan Eroğlu, "Hedefimiz Büyük İzmir" dedi. Kılıçdaroğlu'na da yüklenen Eroğlu, "Kendi içinde de olsa seçim kazandı. Tebrik ediyorum" yorumunu yaptı

Giriş Tarihi: 20.4.2015
Hedef büyük İzmir
AK Parti İzmir 1. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti'nin İzmir adayları ile bir araya geldi. Eroğlu'nun ev sahibi olduğu ve Kaya Termal Otel'de gerçekleşen kahvaltılı toplantıda AK Parti'nin 7 Haziran'daki seçimler için adaylar ile birlik mesajları verildi. Aday gösterilmeyen aday adaylarına küsmeden hizmete devam etmelerinin vurgusunu yapan Eroğlu, İzmir'den ön seçime girerek aday olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için de "Onu tebrik ediyorum, kendi içinde de olsa ilk defa bir seçimde galip geldi" yorumunda bulundu. Hedeflerinin 'Büyük İzmir' olduğunun altını çizen Eroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ilk İzmir ziyaretinde, GAP'tan, KOP'tan ve Trakya Gelişim Projesi'nden daha büyük olan Ege Gelişim Projesi'ni ilan edeceğinin müjdesini verdi. Bakan Eroğlu, İzmir programının ikinci gününde AK Parti İzmir Milletvekilleri, AK Partili Belediye Başkanları, milletvekili adayları, AK Parti İzmir teşkilatı ve 200'e yakın aday adayının katıldığı 500 kişilik kahvaltıda bir araya geldi. 7 Haziran'daki seçim öncesi çalışmalarda ve sonrasında AK Parti olarak birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaları gerektiğini vurgusunu yaptı. "Bu kutlu yolculukta birlikte güzel hizmetlere imza atacağız" diyerek sözlerine başlayan Eroğlu, "İnsanların en hayırlısı hizmet edendir. İnşallah güzel hizmetlere imzamızı atacağız. Bu niyetle görevlere geldik, yeni görevlere talip olduk. Muhalefeti bırakın çamur siyaseti yapsın. Biz hizmete varız, İzmir'i geliştirmeye varız. Bütün İzmirliler'in derdini çözmek için buradayız. Ben İzmir teşkilatına güveniyorum. AK Parti İzmir'de birinci parti olacaktır. Kim olursa olsun AK Parti'ye gel diyeceğiz" dedi. Aday gösterilmeyen aday adaylarına hitaben, "Bu bir nasip meselesidir" diyerek, gönlünü alan Eroğlu, "Genel Merkez, aday adaylarını seçerken çok zorlandı. Bu bir nasip meseledir. Tüm aday adayaları bambaşka bir kıymet. Dolayısıyla birlikte çalışacağız. Şu anda aday olmayan vekillerimizin büyük hizmetleri var. Onlar bizim üstadımız. Yanlış istikamette gidiyorsak düzelteceksiniz. Sizlerden bunu bekliyoruz" ifadelerinde bulundu. İzmir'in potansiyelinin çok büyük olduğunu belirten, Eroğlu, "Türkiye olarak, dünyada 16. sırada olmak bize yakışmıyor. 2023 hedefleri doğrultusunda İzmir öncü kent olacak. Sadece 2023 hedefleri değil, İstanbul'un fethinin 600 yılı olan 2053'te gençler bu ülkeyi daha ileriye taşıyacaktır. AK Parti günü birlik bir parti değildir. AK Parti, Türkiye'yi ileriye taşıyacak en büyük siyasi organizasyonun adıdır" diye konuştu. Muhalefete de yüklenen Eroğlu, "Muhalefet partilerinin yapacak bir şeyleri yok. Onları kendi hallerine bırakalım. Onları yokluğa mahkum ediyoruz. Onlar bizim muhattabımız değil. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'den ön seçime girerek kendi içlerinde de olsa ilk defa bir seçim kazandı. Kendisini tebrik ediyorum. Ama İzmir'de seçimi kazanamayacaklar" dedi.

EGEGEP GELİYOR
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun İzmir'e çok önem verdiğini belirten Eroğlu, "Kısa bir süre sonra Başbakanlık'ın bürosu İzmir'de açılacak. Bunun yanı sıra, GAP'tan KOP'tan, ve Trakya Gelişim Projesi'nden daha büyük bir proje olan Ege Gelişim Projesi'nin (EGEGEP)Ahmet Davutoğlu gelince İzmir'i ilan edecek. İzmir'in ışığı tüm Ege'ye yayılacak. Bizim yaptıklarımıza onların hayalleri bile ulaşamaz. 466 proje bizim sözümüzdür. Arka arkaya temel atacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedef büyük İzmir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN