Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de Sertel kavgası

Giriş Tarihi: 21.4.2015
CHP'de Sertel kavgası

Kemal Kılıçdaroğlu, usulsüzlük yaptığı için milletvekili adaylığı düşen Atila Sertel'i şikayet edenleri partiden atacağını söyledi. Sertel'in suçladığı CHP'li Akgül ise sert karşılık verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Basın İlan Kurumu'ndan (BİK) istifa etmeyerek usülsüzlük yaptığı için milletvekilliği adaylığı düşen Atila Sertel'i şikayet edenlerin partiyle ilişkilerini kesileceğini söyledi. Bir partilinin itirazını değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu, yasal zorunluluk olmasına rağmen BİK'in genel kurul üyeliğinden ayrılmayan ve 26 Şubat'taki toplantısına katılan Sertel'in adaylığını oybirliğiyle düşürmüştü. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir televizyon programında, Sertel'in adaylığının düşürülmesiyle ilgili soruya "Şikâyet edenleri araştırıyorum, eğer onlar bizim partiliyse bu partide kalmayacak. Talimatı ilgili arkadaşlara verdim gereği yapılacak" dedi.

SERTEL'İ ELEŞTİRDİ
Öte yandan CHP İl Başkan Yardımcısı Şirin Akgül, CHP İzmir Milletvekili Adayı Atila Sertel'in basın açıklamasına yanıt verdi. Akgül, Sertel'in adaylığının düşmesinin ardından bir haber kanalında yaptığı, "Beni şikayet eden CHP İzmir il yönetiminde bulunan Şirin Akgül'ün yeğeni Ozan Çelik'tir" açıklamasını 'anlamsız' bulduğunu söyledi. Basın açıklaması yapan Akgül, "CHP İzmir Milletvekili Adayımız Atila Sertel'in adaylığını YSK BİK Genel Kurulu'na katılmamı gerekçe göstererek adaylığımı iptal etmesi sonucunda Sayın Sertel'in yaptığı açıklamada şahsımı hedef alan açıklamalar yapmasını üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Sayın Sertel adaylığını düşmesinden hemen sonra Al Jazeera Türk'e yaptığı açıklamada 'Beni şikayet eden CHP İzmir il yönetiminde bulunan Şirin Akgül'ün yeğeni Ozan Çelik' ifadesini kullanarak şahsımı bu olayın içine çekme çabası içinde olduğunu göstermiştir. Kaldı ki, Sayın Sertel'in yakın çevresine bu konuda söz sitem ettiğini duyduktan sonra kendisini cep telefonu ile arayarak böyle bir olayla bir ilgimin olmadığını ve Ozan Çelik isimli partilimizin benimle akrabalık bağının olmadığı ifade ettim. Bu kendisi ile yaptığım görüşmede bilgi vermeme rağmen Sayın Sertel'in adaylığını düşmesinden sonra adaylığını düşmesinden sonra yaptığı açıklamada şahsımın bu olaya karışmış gibi bir algı oluşturma çabası içinde olmasını anlamış değilim" diye konuştu.

MAHKEMEYE BAŞVURDU

Adaylığı iptal edilen Atila Sertel, "Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuruyu yapıyorum. Hakkımızı arayacağız" dedi. Sertel, CHP İzmir İl Başkanlığı'nın kendisine vereceği görevler için hazır olduğunu da belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de Sertel kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN