Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğe yatırım yapıyoruz

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Geleceğe yatırım yapıyoruz

Ödemiş'te vatandaşların ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlayacak projeler ürettiklerini belirten Başkan Badem, "Hedefimiz gelecek nesillere sorunsuz planlı bir şehir bırakmaktır" dedi

İzmir'in en büyük ilçelerinden biri olan Ödemiş'in Belediye Başkanı Mahmut Badem, ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlayarak, halkının iş-aş derdine son vermek için var gücüyle çalıştıklarını söyledi. Ayrıca yaşam seviyelerini yükseltmek ve projeleriyle Türkiye'de örnek gösterilecek bir kent haline getirmek için uğraş verdiklerini belirten Başkan Badem, "6360 sayılı yeni Büyükşehir yasasıyla hizmet alanımız 18 km² iken 1082 km²'ye, nüfusumuz ise 76.600'den 130 bine çıkmıştır. 74 köy ve 9 beldenin belediyemize bağlanmasıyla, 16 olan mahalle sayısı da 99'a yükselmiştir. Belediyecilik anlayışımızda, insan odaklı ve tüm kesimleri kucaklayan bir yaklaşımla, kentimizde yaşayanların gönüllerindeki güzellikleri hizmetlerimize yansıtma çabası içerisinde olmaya gayret gösteriyoruz" dedi.

BAKANLIKTAN DESTEK ALDI

Merkezde yapılan çalışmaların, hizmet alanımıza katılan kırsal bölgelerinde de yapılması konusunda ciddi çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Başkan Badem, şöyle konuştu; "Düğün salonlarının yenilenmesi, tadilatları, umumi tuvaletlerin bakım onarımı, köy kahvelerinin ve yolları yenileme çalışmalarını sürdürmekteyiz. Tarım ve hayvancılık kenti olan ilçemizde üreticimize her alanda destek olmaya çalışıyoruz. 125 ayrı güzergahta 205 km üretim yolunun tesviye çalışması tamamlandı. Tarımsal sulama için 2200 m sulama borusu döşendi. Talep edilen bölgelerde açık sistem kanal revize çalışmalarını tamamladık. Kırsaldaki mahallelerdeki vatandaşlarımızın sosyal yaşantılarına katkı sağlamak için iki tane halı saha projemizi tamamladık ve yeni yapılacak 5 proje için de Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan destek aldık."

ÜNİVERSİTE ÇALIŞMASI
Otogar önünden Beşgöz mevkiine kadar olan anayolun kaldırım ve tretuvar çalışmalarının tamamlandığı söyleyen Başkan Badem, "Torbalı- Bayındır- Ödemiş-Kiraz bölünmüş yol çalışmasının hızlandırılması ve şantiyenin bölgemize kurulması konusunda taleplerde bulunduk. Bakanlık nezdinde görüşmelerimiz devam ediyor. Kentimizde bir üniversite açılması konusunda Ege Üniversitesi ve Katip Çelebi Üniversitesi ile görüşmeler yaparak, bölgede çalışmalar yürütüyoruz. Açılacak olan üniversite için Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı bir yurdun yapılması konusunda ciddi girişimlerde bulunduk. Hedefimiz, gelecek nesillere daha yaşanabilir, sorunsuz, planlı bir şehir bırakmaktır."

TURİST OTOBÜSÜ HİZMETE GİRDİ
Küçükmenderes havzasında modern ve çağdaş belediyecilik anlayışıyla projelerini uygulayan Ödemiş Belediyesi, kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezdirecek turist otobüsünü hizmete sundu. 27 kişilik üstü açık turist otobüsü, ilk olarak tarihi ve doğa güzelliklerinin yanı sıra inanç turizminin yapıldığı Birgi Mahallesi'nde hizmet vermeye başladı. Ücretsiz olarak hizmet veren otobüs, ilk aşamada hafta sonları Birgi Aydınoğlu Meydanı'ndan başlamak üzere Şehit Gürol Madan Caddesi ve Fatih Mehmet Bey Caddesi güzergahı boyunca hizmet veriyor. Ödemiş, Birgi ve Gölcük'ün tarihi ve doğa güzelliklerinin resimleriyle süslenen turist otobüsü, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

TEMİZLİĞE ÖZEL EKİP KURULDU
Temizlik çalışmalarına büyük önem gösteren Ödemiş Belediyesi, ilçe merkezine uzak olan mahallerde periyodik olarak toplu süpürme çalışmalarının yanı sıra oluşturduğu özel bir ekiple camii ve okulların temizliği yapıyor. Vatandaşların daha temiz, daha steril ve daha sağlıklı alanlarda yaşam sürmeleri amacıyla özel bir ekip oluşturan Ödemiş Belediyesi, merkeze uzak olan 83 mahallede camii ve okulların iç ve dış temizliğini yapıyor. Camilerde halılar yıkanarak, camlar siliniyor, bahçe temizliği ve düzenlemeleri yapılırken, okul bahçelerinde de genel temizlik yapılıyor. Mahalle Muhtarları ve camii imamları bu çalışmadan dolayı memnuniyetlerini ifade ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğe yatırım yapıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN