Hakaretvari sözlerden sonra gerçeği gördük

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Hakaretvari sözlerden sonra gerçeği gördük

AK Parti İzmir 2. bölge milletvekili adayı Savcı Sayan, geçmişte tanımadığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aleyhinde konuşmalar yaptığını, algı operasyonlarıyla bir dönem kandırıldıklarını söyledi

AK Parti İzmir 2. Bölge 7'nci sıra milletvekili adayı Savcı Sayan, geçmişte farklı kademelerinde bulunduğu CHP'nin ülkeye fayda getirmeyeceğini gördüğünü, inanarak ve ikna edilmiş olarak AK Parti'de siyaset yapmaya başladığını belirtti. Adaylığının açıklandığı gün, baba olmanın sevincini de yaşayan Sayan, 24 çocuklu bir ailenin 12'nci çocuğu olarak 1971'de Ağrı Tutak'ta dünyaya geldiğini kaydetti. Adını aşiret lideri olan babasının koyduğunu söyleyen Savcı Sayan, üniversitede işletme bölümünü bitirdikten sonra eğitim fakültesinde pedagojik formasyon eğitimini tamamlayıp, çeşitli okullarda öğretmenlik yaptığını anlattı. Siyasetle okul yıllarında tanışan Sayan, "Tek partili dönemde bütün ailemiz CHP'liydi, çok partili hayat döneminde amcalarım Demokrat Parti'ye geçmiş, babam CHP'de kalmış"diye konuştu.

ONE MINUTE DÖNÜM NOKTASI

CHP'de farklı kademelerde görevlerde bulunduğunu anlatan Sayan, "CHP'de komplo iddialarının ardından, beş yıldır ayrı bir siyaset yaptığını ifade etti. "One minute" vakasından sonra AK Parti'nin Türkiye için ne kadar gerekli olduğuna karar verdiğini dile getiren Sayan, şöyle devam etti: "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çok önemli işler yaptığına inandım. Önce aleyhinde çok konuşuyordum, tanımıyordum. Bu ülkenin çocuklarını 30 yıl boyunca savaştıran güçler, enformasyon taktiğiyle algı operasyonuyla bizi bir dönem kandırdılar. Biz de küçük yerde siyaset yaptığımız için, Ankara'ya gelip görmediğimiz için çok değişik, hakaretvari söylemlerde de bulunduk ama daha sonra böyle olmadığını anladık."

CHP DİZAYN EDİLDİ

Sayan, CHP'nin yeni yöneticilerinin birilerinin dizaynıyla geldiğini ileri sürerek, "Oyunu gördüm, paralel örgütle ve dışarıdaki iş birlikçilerinin operasyonuyla CHP'nin değiştiğini gördüm, ülkeme fayda sağlamayacağına kanaat getirdim. Onun karşısında da ülkeye büyük hizmetler getirmek isteyen, engellenmek istenen özellikle Kürtler ve hakları elinden alınmış insanların haklarının birçoğuna kavuştuğunu gördüm. Bunun da AK Parti sayesinde gerçekleştiğini görünce ülkemin yararına olan safta yer almaya karar verdim" dedi.

SİHİRLİ RAKAM 7

Adaylığının açıklandığı gün farklı heyecanlar yaşadığını, Ağrı'dan aday olmayı beklediğini ancak daha sonra İzmir'den gösterildiğini ifade eden Sayan, "Bizim için memleketin her köşesi aynıdır. Bir de 7 rakamının sihirli olduğunu düşünüyorum. 7 Nisan'da listeler açıklandı, çocuğum dünyaya geldi, 7. sıradan adayım ve 7 Haziran'da seçim yapılıyor. Biz de 7 gün 24 saat vatandaşın hizmetindeki siyasetçiyiz" diye konuştu. 2012'de evlendiğini, eşinin İzmirli bir öğretmen olduğunu belirten Sayan, "İlk çocuğumun ismini Asya Almila koyduk. Asya'yı ben, Almila'yı da eşim koydu. Başka bir duygu, insan seviniyor. Bir de çocuğumun doğmasıyla birlikte anne hakkını keşfettim, anneme çok haksızlık etmişim. İzmir'deki bir anneyle Ağrı'daki bir annenin farkının olmadığını, hayat hikayelerinin aslında birbirine çok benzediğini anlatmaya çalışacağım" şeklinde görüşlerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakaretvari sözlerden sonra gerçeği gördük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN