Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kavşak yapamamak belediyenin hastalığı

AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Nazmi Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım sorununu bir türlü çözüme kavuşturamadığını, köprülü kavşak yapamama hastalığı bulunduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Kavşak yapamamak belediyenin hastalığı
Seçim çalışmalarına ilişkin Egeli Sabah'a açıklamalarda bulunan AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı Nazmi Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere yerel yönetimlerle ilgili vatandaşlardan çok sayıda şikayetler aldıklarını, bunların başında da ulaşım sorununun geldiğini anlattı. Ulaşımla ilgili İzmir'de "inanılmaz bir kaosun" yaşandığını dile getiren Yılmaz, "Özellikle otobüs duraklarının değişmesi, aktarma sisteminin getirilmesi ile ilgili çok büyük sıkıntı oldu. Baktığımız zaman başka illerde hemen hemen her döner kavşakta bir köprülü kavşak var. Trafik sorununu çözmüşler. Trafik lambalarını kaldırmışlar. Ancak bizde hala trafik lambası hastalığı var. Çünkü kavşak yapamıyoruz. İzmir'de kavşak yapamama, yolları genişletememe hastalığı var" dedi. Yılmaz Basmane Meydanı'na öteden beri düşünülen köprülü kavşak projesinin bir türlü hayata geçirilemediğini vurguladı. İzmir'de en büyük sorunun ulaşım olduğunu anlatan Yılmaz, "İkinci sırada çevre düzenlemesi geliyor. Baktığımızda İzmirli vatandaşlarımızın hafta sonlarını değerlendirebileceği sosyal aktivitelerin yapılabileceği, eşi ve çocuklarıyla birlikte vakit geçirebileceği bir çekim merkezi yok" görüşünü dile getirdi.

KIRICI OLMAYACAĞIZ

Seçim çalışmalara çok erken saatlerde başladıklarını söyleyen Nazmi Yılmaz, "Müthiş bir çalışma başlattık. Bakan ziyaretlerinin dışındaki günlerde her sabah 07.00'de firesiz toplanıyoruz. İnşallah güzel bir seçim kampanyası geçireceğiz. Önemli olan kırıcı olmadan İzmir insanına yakışır bir şekilde seçim kampanyası yürütmek. İzmir hoşgörü kenti. Kırmadan dökmeden kampanyanın yürüyeceği kanaatindeyim. Diğer siyasi partilerdeki arkadaşlarımızın çalışmalarına ve yaklaşımlarına baktığımız zaman onlar da pozitif yaklaşıyorlar. İzmir'de partiler arasında şu ana kadar çok ciddi bir şey olmadı. Bundan sonra da yaşanacağı kanaatinde değilim. Seçimde başarılı bir sonuç için elimizden geleni yapacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kavşak yapamamak belediyenin hastalığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN