Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cinsel sorunların çözümü mümkün

Karşıyaka Mitra Doğum Akademi'nin kurucusu Dr. Ali Ata Özdemir, merkezlerinde doğum terapisinin yanı sıra vajinismus, erken boşalma ereksiyon sorunu gibi rahatsızlıkların tedavisinin yapıldığını bildirdi

Giriş Tarihi: 28.4.2015
Cinsel sorunların çözümü mümkün
Karşıyaka'daki Mitra Doğum Akademisi'nde doğum terapisinin dışında, cinsel rahatsızlıkların tedavisi de yapılıyor. Akademinin kurucusu Dr. Ali Ata Özdemir, her 10 kadından birinde görülen vajinismus sorununun kader olmadığını belirterek, "Mitra Doğum Akademisi'nde tedavi ve terapilerin bir arada uygulandığı modelimiz mevcut. Bu da bizim vajinismus tedavimizi kısa sürede yapmamızı sağlıyor. Vajinismus tıpkı deprem gibidir, onu anlamalı ve felsefesine saygı duyulmalıdır. Vajinismus bir erteleme ve kaçınmayla giden cinsel uyum sorunudur. Çiftlerin ikisini de ilgilendirir. Baskı altında yetiştirilmiş toplumlarda daha yaygın görülür. Daha çok cinselliğin ayıp, günah olarak görüldüğü toplumlarda ve konuşulmadığı ailelerde yaygın olarak ortaya çıkan bir rahatsızlıktır" dedi. Vajinusmus olan kadınların sorunlarını çözdükten sonra bebeklerini dünyaya getirdiklerini aktaran Dr. Özdemir, "Çiftler mutluluktan çoğu zaman bebeklerine bizim isimlerimizi koyuyor. Bu da bize yaptığımız işin ne kadar kutsal olduğunu gösteriyor. Burada çiftlere birbirlerine nasıl davranmaları gerektiğini gösteriyoruz, özellikle anne ve babalara ilköğretime başlayan çocuklarını nasıl yetiştireceklerini, nelere dikkat edeceklerini anlatıyoruz" diye konuştu.

EREKSİYON SORUNU

Dr. Özdemir, Mitra Doğum Akademisi'nde çiftlere güzel ilişki sanatını da öğrettiklerini anlatarak şöyle devam etti: "Yurt dışından gelen hastalarımız da var. Eşim İranlı olduğu için oradan da çok hastamız var. Hastalara yardım etmek bizi mutlu ediyor. Her ay 20'ye yakın vajinismus hastamız oluyor. Vajinusmus bir anlamda panik atak hastalığı gibi. Köpek korkusundan, doğum korkusundan farkı yok. İnsan sevdiğini içine alıyor, sevmediği olursa tükürüyor. Erkeklerin vajinismusu olan erken boşalma ve ereksiyon sorunlarını da çözüyoruz. Erkeklere erkek olmanın, kadınlara da kadın olmanın nasıl bir şey olduğunu öğretiyoruz. Ruhlarını ve bedenlerini nasıl paylaşmaları gerektiğini anlatıyoruz. Türkiye'nin yüzde 60-70'i seviyesinde cinselliği bilmiyor." Kendilerine gelen çiftlerin beyinlerini adeta "resetleyip sıfırladıklarını" söyleyen Dr. Özdemir, "Özel bir cihazımız var, penise ultrason dalgası veriliyor. Ereksiyon sorunu böylece ortadan kalkıyor. Cinsellik aslında enerjik bir akış. Enerji paylaşımı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cinsel sorunların çözümü mümkün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN