Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yetim hakkını en iyi koruyan hükümetiz

Bakan Veysel Eroğlu, milletten aldığını yine millete sunan bir hükümet olduklarını, hortumları usulsüzlükleri, yolsuzlukları kestikleri için Türkiye'nin son 12 yılda hızla geliştiğini dile geti

Giriş Tarihi: 3.5.2015
Yetim hakkını en iyi koruyan hükümetiz
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Muğla'nın Dalaman ilçesindeki seçim koordinasyon merkezinde yaptığı konuşmada, Türkiye'de AK Parti iktidarıyla muazzam bir gelişim yaşandığını ve bugün hangi hizmete bakılsa AK Parti imzasının görüleceğini söyledi. Eroğlu, 2002'den önce, Türkiye'nin halinin perişan olduğunu ifade ederek, "IMF'ye olan borcumuzdan dolayı boynumuz büküktü. Biz büyük bir milletiz, kimseye boyun eğemeyiz, başımız asırlardır diktir. Kurucu genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, bu zilletten bizi kurtardı" dedi. AK Parti iktidarıyla ülkede büyük bir dönüşüm yaşandığını vurgulayan Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "IMF'ye olan 23 milyar dolar nasıl ödendi? Merkez Bankası'nda döviz yoktu. 70 sente muhtaç hale getirmişlerdi. Gökten bize altın yağmadı. Sizin alın terinizden aldığımız vergileri en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Hortumlatmıyoruz. Eskiden faiz lobisi vardı. En büyük hortumu o çekiyordu. Toplanan vergilerin yüzde 86'sı faize gidiyordu. Aynı zamanda ilaç lobisi vardı. İlaçlar o kadar pahalıydı ki bir taraftan faiz lobisi, bir taraftan ilaç lobisi ve ihalelerdeki usulsüzlükler. Biz gelmeden önce 30 metre yükseklikteki bir göleti 45 trilyon liraya 22 yılda bitirmişler. Biz aynı göleti 4 buçuk milyon liraya 18 ayda bitirdik. Farkımız budur. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını en iyi koruyan hükümetiz. Milletten aldığımızı millete yatırım olarak sunan hükümetiz."

MUĞLA'YA ÇİVİ ÇAKMADILAR

Eroğlu, Türkiye için büyük hizmetler yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerinin altını çizerek, 7 Haziran seçimlerinin önemine işaret etti. Türkiye'nin çok büyüyüp geliştiğine değinen Eroğlu, bu gelişmeden rahatsız olanların bulunduğunu söyledi. "Bu vatanın topraklarında gözü olanlar var" diyen Eroğlu, "Dolayısıyla onların heveslerini kursaklarında bırakmak, Türkiye'nin yükselişini devam ettirmek, gelecek nesillere çok daha büyük, güçlü bir Türkiye bırakmak için 7 Haziran seçimleri çok önemli" ifadesini kullandı. Muhalefet partilerinin Muğla'ya "bir çivi dahi çakmadığını" ifade eden Eroğlu, şu görüşleri dile getirdi: "Çünkü hizmet bizde, şevk bizde, heyecan bizde. Millete hizmet sevdası, aşkı bizde. Dolayısıyla bunu ancak biz yaparız. Şöyle bir bakın: Muğla'ya bizden önce yol olarak, baraj, gölet, hastane olarak ne aklınıza gelirse gelsin bizden önce yapılanlarla bizim yaptıklarımızı karşılaştırın. Mukayese bile mümkün değil. Bizim 13 yılda yaptıklarımız, 70-80 yılda yapılanlardan çok daha fazla. Hele hele önümüzdeki dönemde, önümüz çok daha açık olacak. Allah nasip ederse daha büyük hizmetler yapacağız. Bunun sözünü veriyoruz. Onun için diyoruz ki bırakın onları. Onlar konuşur, AK Parti yapar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yetim hakkını en iyi koruyan hükümetiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN