Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uşak'a 30 yıllık enerji yatırımı yapıldı

Giriş Tarihi: 10.5.2015
Uşak'a 30 yıllık enerji yatırımı yapıldı

Bakan Yıldız, Uşak'a 30 yıllık enerji yatırımı yapıldığını belirterek, "Doğalgazda basınç düşüşüyle ilgili bir sorun var. Yeni üniteleri devreye sokacağız ve bu sorun bir daha yaşanmayacak" diye konuştu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Uşak'ta Organize Sanayi Bölgesi'nde Sofaş Gıda'nın yeni fabrikasının açılış törenine katıldı ve Dülgeroğlu Oteli'nde iş adamlarıyla bir araya geldi. Bakan Yıldız, kente 30 yıllık enerji yatırımı yapıldığını belirterek, "Şu anda doğalgazda basınç düşüşüyle ilgili bir sorun var. Eskişehir üzerinden yeni üniteleri devreye sokacağız ve bu sorun bir daha yaşanmayacak" ifadesini kullandı. Türkiye'nin bir değişim, dönüşüm ve büyümenin içinde yer aldığını ifade eden Yıldız, "Bir ülke büyürken, ya da değişirken büyümesi daha fazla önem istiyor. Özellikle son 12 yılda bu ülkenin idaresindeki güçlü iradenin en dikkat ettiği konu budur. İktidarı ile muhalefetiyle büyümeye ayak uydurmak zorundadır" diye konuştu.

SÖZ DEĞİL HİZMET
Türkiye'de sözlerin değil, hizmetlerin öne geçtiğini anlatan Yıldız, şöyle konuştu: "Siyasette şeffaflığın gücünü kullanmamız gerek. Türkiye beyniyle, zihniyle, kalbiyle, sağduyusuyla, hatta basiretiyle büyüdü. Önceki siyasi alışkanlıkların dışında şeyler yaptık. Tavanına çiğ köfte atılan ülke İtalya değildi. Siyasetin saygınlığı zor elde edilen ancak çok kolay kaybedilen bir kavramdır. Siyasetçiler vaatlerde bulunurken ülkenin gerçekleriyle hareket etmelidir. Siyasetin saygınlığı çok önemli. Vatandaşın siyasetçisine inanması gerek. İktidar ya da muhalefet değil. Siyasi istikrarı korumak sadece iktidarın işi değildir. Sanatçılar, akademisyenler, iş dünyası her birimiz bunu yapmalıyız." Taner Yıldız, ekonomilerin globalleştiği bir dünyada, enerji sektöründe önemli işler yapmaya devam edeceklerini de vurgulayarak, "Dünyada 2001 yılında her şey toz pembeydi, kriz yoktu. Ancak ülkemiz bir kriz yaşadı. Türkiye kendisi kadar kaybetti 2001'de. 2008 yılında dünyanın ekonomik hayatı en büyük üç krizden birini yaşadı. Ancak, Türkiye çok ciddi bir darbe almadı " diye konuştu. Türkiye'nin kamburlarından kurtulması gerektiğini dile getiren Yıldız, "Biz üçüncü dünya ülkesi değiliz, ilk on ülke arasına girmeye çalışan bir ülkeyiz. Partiler aldıkları oy oranında var olurlar ama iktidarlar herkese hizmet götürmek zorundadır. Çözüm Süreci Türkiye'nin kamburlarını atmasıyla ilgili en önemli konudur. Kim geri dönerse kaybedecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uşak'a 30 yıllık enerji yatırımı yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN