Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eroğlu çok farklı

Seçim çalışmalarına Karaburun'da devam eden AK Parti İzmir adayı Bakan Veysel Eroğlu, sorunların çözümü için ilgili bakanları aradı. Eroğlu, "İzmir'i her bakımdan uçuracağız" dedi

Giriş Tarihi: 14.5.2015
Eroğlu çok farklı
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Karaburun'u ziyaret etti. Karaburun İlçe Kaymakamlığı'nda muhtarlarla bir araya geldi. Sohbet sırasında kendisine iletilen Küçükbahçe Köyü'nde bulunan Denizgiren ve Eğriliman derelerinin ıslahı için Devlet Su İşleri Bölge Müdürü Hayati Çelenk'e talimat verdi. İlçedeki futbol sahası ile ilgili sorunun çözülmesi için Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile telefon görüşmesi yapan Bakan Eroğlu, balıkçı barınağının bir kısmının yat limanına dönüştürülmesi talebi için de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ı arayarak gerekenin yapılacağını bildirdi. İzmir'i ve Karaburun'u her bakımdan uçuracaklarını söyleyen Bakan Eroğlu daha sonra AK Parti Karaburun İlçe Teşkilatı yakınındaki çay bahçesinde vatandaşlarla buluştu. Çeşme Karareis Barajı'nın temelini atmak için geldiğini ve Karaburun'a da uğramadan geçmek istemediğini anlatan Bakan Eroğlu, Karaburun için ne gerekiyorsa yapacaklarını aktardı. Karaburun'da Salman Barajı ve Sulaması başta olmak üzere pek çok hizmet yapacaklarını belirten Bakan Eroğlu, "Buraya çok güzel Yüksek Okul açacağız. Burası için master planı hazırlıyoruz. İzmir'i sadece yat turizmi değil, tabiat turizmi merkezi yapacağız. Burası için master planı hazırladık. Ormanlarda bu konuda yer ayıracağız. Ayrıca Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu açacağız" dedi.

KARABURUN'A 20 TESİS
"Parti çalışmasından ziyade sizlere nasıl faydalı olabiliriz diye geldik" diyen Bakan Eroğlu, "Beni hizmetkarınız olarak görün. Bütün bakanlıklar milletin efendisi değil, hizmetkarıdır. Dolayısıyla biz sizin ayağınıza geleceğiz. 466 proje İzmir'e yapılacak. Karaburun'a da en az 20 tesis yapacağız. Yat turizmi için yine ben ilgileneceğim. Barajlar, göletler sulama tesisleri ile buraya içme suyu da veriyoruz. Memba suyu gibi su içeceksiniz. Çok muhteşem bir tesis yapacağız. Biz kavga için gelmedik. Özellikle biz burada gönül kazanmaya hizmet üretmeye geldik. Karaburun'u da şaha kaldıracağız. Dolayısı ile bu yarımada için çok büyük projelerimiz var. İnşallah yolumuzda önümüzdeki yıl bitiyor. Buradan 45 dakikada Konak'a gideceksiniz. İzmirimizi çiçek gibi yapacağız. Sözün özü İzmir'i her bakımdan uçuracağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eroğlu çok farklı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN