Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eroğlu'ndan 'herkes işini yapsın' çıkışı

Bakanlık ekiplerinin ceza kesmek için Büyükşehir Belediyesi'nin tesislerinde dolaştığını söyleyen Başkanı Aziz Kocaoğlu'na Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'ndan sert cevap geldi

Giriş Tarihi: 19.5.2015
Eroğlu'ndan 'herkes işini yapsın' çıkışı
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun "Hem DSİ, hem Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hem de Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan 15'er kişilik grup geldi. Bizim arıtma tesisimizi, çamur, çürütme tesisimizi inceliyorlar. Ya eksik bulup ceza kesecekler ve bakana söyleyip siyasi malzeme yapacaklar. Ya da takdir edecekler" şeklindeki sözlerine, sert yanıt verdi. Eroğlu, "Bu seçim mahalli idareler seçimi değil, genel seçimdir. Herkes vazifesini yapsın. İzmir körfezi kirleniyor mu, kirleniyor. Dolayısıyla biz de bu konuda bir proje hazırlıyoruz. Cezayla işimiz yok. Sadece durum tespiti yapıyoruz. Ceza kesme niyetimiz olsa şimdiye kadar çoktan keserdik. Haliç'i temizleyen bir nefer olarak burada çalışmaya, kendi fikrimi, kuvvetimi ve gücümü buraya sarf etmeye karar verdim. Bundan rahatsızlık değil, büyük bir mutluluk duyması gerekiyor. Artık İzmir'in milletvekili olarak kentin çöp, mesirelik alanlar, yollar, barajlar, göletler, dere ıslahları, köprüler gibi bütün meseleleri ile ilgilenmek bizim boynumuzun borcu. Bundan da vatandaş memnuniyet duyuyor. Bize karşı büyük bir teveccüh var. Bu sevginin karşılığı için hizmetkar gibi çalışacağız" dedi.

MİLLETVEKİLİ ADAYI KİM?

Eroğlu, kendisi gibi İzmir'den vekil adayı olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile muhatap olmaları gerektiğini ancak Kocaoğlu'nun milletvekili adayı gibi davrandığını dile getirerek, şöyle devam etti: "Belediye başkanı milletvekili adaylığına soyunuyorsa onunla da konuşuruz. Meselenin özü şu. Bizim karşımızdaki kişiler Kılıçdaroğlu ve diğer milletvekili adaylarıdır. Belediye başkanlığı seçimleri bitmiş. Dolayısıyla herkes vazifesini yapmaya devam etsin. Biz de İzmir'i seviyoruz. Büyük projelerimiz var. Büyük projelerle İzmir'i dünyanın incisi haline getireceğiz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı. İzmir'i sanayide, tarımda, turizmde, teknolojide bir üs haline getirmek istiyoruz. Bunu yapacak olan biziz. Başkası konuşuruz biz yaparız." Veysel Eroğlu, dünyanın en hızlı inşa edilen tünelinin Konak Tünelleri olduğunu Sabuncubeli 'nde de birinci tüneli ağustos ayında açacaklarını dile getirdi. Bakan Eroğlu seçim ofisi açılışı sonunda suya boya yapılarak icra edilen ebru sanatından örnek sundu. Eserine tüm renkleri katan Bakan, resmin Türkiye'yi simgelediğini söyledi. AK Parti Teşkilatı da İzmir'de '1 numaralı' adayı Veysel Eroğlu için 3 ayrı şarkı hazırlattı. Eroğlu İzmir'deki saha çalışmalarında Merhaba, Selam olsun ve Vatanın evladı şarkılarıyla vatandaşı selamlayacak. Eroğlu'nun, Kordon'daki seçim ofisi açılışında konuşan AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican da Aziz Kocaoğlu'nun şehrin sorunlarını bir kenara bırakıp, milletvekilliğine soyunduğunu ve söylemleriyle devlete sataştığını belirtti. Delican, 24 Mayıs'ta Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun İzmir'e geleceğini hatırlatarak, herkesi mitinge beklediklerini söyledi.

YARDIMA HAZIRIZ
"Körfezi Bakanlık mı temizleyecek?" şeklindeki soruya Bakan Eroğlu, "Körfez için proje hazırlıyoruz. Bütün belediyelerin su problemini çözen, çöp meselesini çözen, yardımcı olan, yer tahsis eden bir bakanlığız. Kendisi (Kocaoğlu) hafriyat dökümü için yer istedi, derhal 'verin' dedim. Sadece körfez değil İzmir'in ne meselesi varsa çözüm için yardımcı olmaya hazırız" diye cevap verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eroğlu'ndan 'herkes işini yapsın' çıkışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN