Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dokuz ay geçti birşey değişmedi

'de önceki gün meydana gelen şiddetli yağış sonrası, 7 Ağustos 2014 tarihinde bir çocuğun sele kapılarak hayatını kaybettiği Gültepe semtinde yine aynı manzaralar yaşandı

Giriş Tarihi: 22.5.2015
Dokuz ay geçti birşey değişmedi
'de önce gün yaşamı felce uğratan şiddetli sağanak ve dolu yağışı, kentteki altyapı eksiklerinin giderilmesi konusunda kayda değer bir mesafe kaydedilmediğini ortaya koydu. 7 Ağustos 2014'teki sağanak sonrası 16 yaşındaki Ümit Özkan'ın sele kapılıp bir aracın altında sıkışarak hayatını kaybettiği Gültepe semti, yine benzer vakalara sahne oldu. Sel sularına kapılıp sürüklenen Adem ve Sümeyye Altıparmak çifti boğulmaktan zor kurtuldu. Çiftin yaşadığı dehşet dakikalarının görüntülerini sabah. com.tr sitesinde ve sosyal medyada yüzbinlerce kişi, adeta bir korku filmi gibi izledi. Evlerinin önünde park halindeki araçları, motosikletleri sel sularına karışan, ev ve iş yerlerini su basan vatandaşlar, her yağmurda aynı akıbete uğramaktan bıktıklarını, sürekli zarara uğradıklarını ancak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın bir kez bile mahallelerine uğramadığını dile getirerek, "İnsan ne olup bittiğini hiç mi merak etmez? Zararlarımızı kim karşılayacak?" diye isyan etti. "Bir değil, iki değil, üç değil" diye öfkeyle söze başlayan vatandaşlardan Kenan Yağcı, "2011 yılında aracım sele kapıldı, hurdaya döndü. Geçen yıl kamyonetim selden hasar gördü. 9 ay önce aldığım motosikletim sele kapıldı. Belediyenin duyarsızlığını anlayabilmiş değilim " dedi.

ALKIŞLIYORUZ!
Aracını sel sularına kaptıran Ali Sadıç, "Aracım kapımın önünde duruyordu. Sular bir anda yükseldi aracı çekmeye fırsat bile olmadı. 10 bin liralık otomobilde 5 bin liradan fazla hasar oluştu. Nasıl yaptıracağım? Alkışlayın diyorlar neyi alkışlayalım?" dedi. Tekstil işçisi olan Doğan Dayan ise "30 bin lira verip aldığım araç bu halde. Ben bu arabayı sabahlara kadar çalışarak aldım. Şimdi belediyenin ihmalkarlığı yüzünden çöpe mi atacağım? Belediyelerden davacıyım. Hesabını versinler" diyerek isyan etti. Kapalı garajında bulunan aracı sular altında kalan Kemalettin Kaya, "Bu bize reva mı? koca İzmir'de bunu yaşıyoruz, yaşamaya da devam edeceğiz. Zararımızı karşılasınlar" dedi. Funda Abonus, "Aracım hurdaya döndü konuşacak bir şey yok. Karakola gittim ifade verdim. Belediyeden davacıyım" dedi.

PEKDAŞ NEREDE?

Evini su basan vatandaşlardan Melahat Demirci, "Gültepe'ye biraz sahip çıksınlar. Kapı kapı gezip oy istemeyi biliyorlar. 4 yıl sonra yine gelirler. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş hanım nerede? Bir gelip halimizi hatırımızı sorsun" diye konuştu. Hazbiye Savaş ise, "Her yer su içinde gerçekten CHP'yi alkışlıyoruz" dedi. Figen Dayani "Sema Pekdaş hanıma sesleniyorum. Mağduruz neredesiniz? İnsan hiç mi merak etmez? Hiç mi gelip görmez vatandaşlarını? " diye konuştu. Gültepe'de Sümeyye Altıparmak ve eşi Adem Altıparmak önceki gün sel sularına kapıldı. Adem Altıparmak, yaklaşık 100 metre sürüklendikten sonra dükkanlardan birinin demirlerine tutunarak sulardan kurtuldu. Sümeyye Altıparmak ise yaklaşık 1,5 kilometre boyunca sürüklendi. Şans eseri hayatta kalan talihsiz kadını çevredekiler güçlükle suyun içinden çıkardı. Pis sel sularını yutan Sümeyye Altıparmak, hastanede tedavi altına alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dokuz ay geçti birşey değişmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN