Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vaatlerin içi boş

'de yeni tesislerin açılışını yapan Bakan Yıldız, muhalefete yüklendi "Pazar yerine dönen vaatlerle vatandaşın ümidiyle oynuyorlar" dedi

Giriş Tarihi: 22.5.2015
Vaatlerin içi boş
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Torbalı'da 80 milyon liraya mal olan Meko Metal'in yeni tesisin resmi açılışını yaptı. Açılışa Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Valisi Mustafa Toprak, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık ve çok sayıda konuk katıldı. Açılışta konuşan Yıldız, "Arkadaşlarımız açılışlarla alakalı programları yetiştiremediklerini söylediler. Hamdolsun, yaptığımız işlerin anlattığımız işlerden daha fazla olduğu bir dönem yaşıyoruz. Hele hele bugünlerde pazar yerine dönen vaatlerin uçuştuğu dönemde işlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Türkiye'nin büyümesine katkı koymamız lazım. Öncelikle yapmış oldukları yatırımdan ve istikrarın sürdürülebilir oluşuna inançlarından dolayı değerli Ziya Eren Bey'e ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza daha güzel bir Türkiye bırakmak için çalışmalarımız devam ediyor. Son bir hafta içinde Amasya ve Sivas'ta çöpten elektrik üretimi, Çanakkale'de kömürden elektrik üretimi, Karaburun'da rüzgardan elektrik üretimi, yine İzmir'de güneşten elektrik üretimi, Aydın'da jeotermalden elektrik üretimi ile ilgili yaptığımız açılışların toplamı 1 milyar doların üzerindedir" dedi. Muhalefet partilerine, hem sektörle hem de vatandaşın ümidiyle oynamama çağrısında bulunan Yıldız, "Biz, ciddi bir iş yapıyoruz. Ülkeyi yönetiyor, Türkiye'nin büyümesini idare ediyoruz. Bu tür vaatlerin, vatandaşlarımız tarafından rağbet edilmediğinin bilinmesi lazım. Siz kalkıp da 1,5 liraya TÜPRAŞ'ın kapısından bidonlarla mazot satmayacaksınız, vatandaşın, çiftçinin ümitleriyle oynamayacaksınız. Bu söylemlerin içi boş" diye konuştu.

HEDEF 20 BİN MEGAVAT

Bakan Yıldız, daha sonra FİNA Enerji'nin İzmir'in Karaburun ilçesi Sarpıncık'taki 27,5 megavat kapasiteli Salman Elektrik Enerji Santrali'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, yenilenebilir enerji üretimini 20 bin megavatın üzerine taşımayı hedeflediklerini belirterek yerli enerji kaynaklarının kullanımını artırarak doğalgaz ithalatının azaltılabileceğini söyledi. İktidar partisi olarak herkese hizmet götürmeyi amaçladıklarını vurgulayan Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yenilenebilir kaynaklarımızı ve Türkiye'nin gelişen yüzünü ortaya koymamız lazım. Bin 202 megavatlık yalnızca İzmir ve Manisa bölgesinde rüzgar santralımız var. Toplam 4 bin megavata çıktık. Biz iktidara geldiğimizde hemen hemen hiç yoktu. Şu anda açılışını yaptığımız santralden daha azdı, toplamı 19 megavattı. Hedefimiz 20 bin megavata taşımak. En son yaptığımız ihalelerde de 10 katı 15 katı teklif geliyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vaatlerin içi boş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN