Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hizmet götürürken ayrı gayrıya yer yok

Menderes ilçesinin doğalgazla buluşturulması için ilk adımı atan Enerji Bakanı Taner Yıldız "benim partimden değil" diye hizmet götürmemek gibi bir anlayışlarının olmadığını söyledi

Giriş Tarihi: 23.5.2015
Hizmet götürürken ayrı gayrıya yer yok
Menderes Belediyesi ve İzmirgaz'ın ortak çalışması ile ilçeye doğalgaz hizmete getirilmesi projesi çerçevesinde doğalgaz borularının kaynaklanması töreni, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın katılımıyla yapıldı. Bakan Yıldız, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ve İzmirgaz Genel Müdürü Burçin Yandımata doğalgazın ilçe merkezine verilmesi yolunda ilk borunun kaynaklanması için birlikte çalışmayı başlattı.

VATANDAŞIN ÖNCELİKLERİ

Bakan Yıldız, hiçbir ayrım yapmadan hizmeti her alana götürdüklerini kaydederek, "Belediye Başkanımız, Ermenek'teki facianın ardından Ermenek'e gelerek bizim acımızı paylaşmıştı. Ben de bugün onun mutlu gününde yanında oldum. Doğalgazın evlerde kullanılmasını destekliyoruz. Yerli kaynaklarımızı, yenilenebilen kaynaklarımızı harekete geçirmemiz lazım ki doğalgaz ithalatını hafifletelim. Doğalgazın Menderes'te kullanılıyor olması gerçekten iftihar ettiğimiz bir konu. Bunu seçimler öncesi diye söylemiyorum. Biz siyasi istikrarı temin eden bir yapıyız. Aldığımız yüzde 50 oy oranıyla yüzde 100'e hizmet götürüyoruz. Adil oluyoruz. Benim partimden değil diyerek hizmet götürmemezlik yapmıyoruz. Menderes'te de ayrısı gayrısı olmadan doğalgaz hizmeti gelecek ve herkes doğalgazdan yararlanacak" dedi. İzmir Valisi Mustafa Toprak Menderes'in doğalgaz ile tanışmasının önemine dikkat çekti. Seçim öncesi verilen sözlerin tek tek yerine getirildiğini ifade eden Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ise " Halka rağmen değil, halkımızla beraber hizmet etmeyi şiar edinmiş bir yerel yönetimiz. Anketlerde vatandaşlarımızın bizden öncelikle çözüm beklediği konuların başında doğalgaz geliyordu. Biz de İzmirgaz ile ortak bir çalışmaya imza attık. İlçemize temiz enerji doğalgazı getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu. İzmirgaz Genel Müdürü Burçin Yandımata da Menderes'in konforlu ve ucuz enerjiye kavuştuğunu belirterek , "Menderesliler bundan sonra çevreci enerji kaynağını kullanacaklar" dedi.

YAPAMAZSIN DEMEKLE OLMUYOR
Bakan Yıldız, İzmir ve Menderes'teki temaslarının ardından dün de Aydın'da özel bir tesiste iş adamları ve sanayicilerle bir araya geldi. Enerji yatırımları konusundaki eleştirileri de değerlendiren Yıldız, şöyle devam etti: "Nükleer patlıyor. Kömür isli paslı. Jeotermal, yeni duydum kanser de yapıyormuş. Doğalgaz, zaten ithal, almamak lazım . Bunu güzelce anlatan arkadaşa dedim ki, 'Ne yapmamızı önerirsiniz?' 'Ben o kısmını bilmem' dedi. 'O zaman müsaade edin de o kısmını biz biliyoruz' dedik. Çünkü Türkiye'nin kalkınması için bu yatırımların yerli kaynaklarla yapılması lazım. Biz bir işin nasıl yapılmayacağını değil, nasıl yapılacağını söyleyen her türlü tavsiyeye açığız."

MUHTARLAR, DERTLERİNİ ANLATTI
AK Parti İzmir milletvekili adayı Necip Nasır, Karabağlar ilçesindeki 7 mahalle muhtarını, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile bir araya getirdi. Nasır, "Muhtarlarla bize doğalgazla ilgili sıkıntılarını dile getirdi. Biz de sorunlarının çözümünde birinci kaynak olan Bakanımıza iletmelerini sağladık. Sayın Bakanımız, muhtarlarımıza çok büyük ilgi gösterdi. Sorunları tek tek not aldı ve doğalgaz ile ilgili mahallelerinin öncelikli caddelerini belirlemelerini istedi. Ben de muhtarlarımızın sorunlarının çözümü noktasında takipçi olmayı sürdüreceğim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hizmet götürürken ayrı gayrıya yer yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN