Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir festivali Muti ile başlıyor

Bu yıl 29. kez düzenlenecek Uluslararası İzmir Festivali, salı günü Riccardo Muti'nin yönettiği genç yeteneklerden kurulu Cherubini Orkestrası'nın konseriyle sanatseverlere merhaba diyecek

Giriş Tarihi: 24.5.2015
İzmir festivali Muti ile başlıyor
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın (İKSEV) düzenlediği 29. Uluslararası İzmir Festivali, 26 Mayıs Salı günüi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde (AASSM), dünyaca ünlü şef Riccardo Muti yönetiminde Luigi Cherubini Gençlik Orkestrası Konseri ile başlayacak. Festival, 2 Temmuz Perşembe gecesi Cenevre Büyük Tiyatrosu Balesi'nin Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'ndaki gösterisi ile sona erecek. Yıllardır dünyanın en iyi orkestralarını ve şeflerini İzmir Festivali'nde ağırlayan İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı, 29. Uluslararası İzmir Festivali'nde çağımızın en büyük şeflerinden Riccardo Muti'yi konuk edecek. Muti, açılış gecesi 2004 yılında 600 çok yetenekli sanatçı arasından uluslararası bir kurulla seçtiği genç sanatçılardan oluşan Luigi Cherubini Gençlik Orkestrası'nı yönetecek. Riccardo Muti ve genç orkestrası İzmir konserinde Schubert'in Op. 170, Do Majör Uvertürü (İtalyan Stilinde) ile Mozart'ın Re Majör 35. Senfonisini (Haffner) seslendirecek. Konserin ikinci bölümünde Muti, İzmirli dinleyicilerine efsane Verdi yorumlarından iki örnek sunacak. Bu bölümde Verdi'nin I Vespri Siciliani Operası'ndan Senfoni ve Dört Sezon başlıklı üçüncü perde dansları yer alacak. AASSM'de saat 21.30'da başlayacak konser öncesinde İKSEV, Festival'e katkı sağlayan kişi ve kurumlara teşekkürlerini sunacak. Tören 20.30 başlayacak ve kayıt yapılacağı için kapılar kapatılacak.

DEVLET DESTEKLİYOR
İKSEV'in Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı'nın katkıları ve Eczacıbaşı Holding'in ana sponsorluğu, Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu ve İzmir Fahri Konsolosluğu, İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu, İzmir İtalya Konsolosluğu ve Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği ve İstanbul Caz Festivali işbirliği ile düzenlediği Festival'in biri halka açık 11 etkinliği, AASSM, E.Ü. Atatürk Kültür Merkezi, Celsus Kütüphanesi, Efes Odeon, Çeşme Açıkhava Tiyatrosu, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Açıkhava Gösteri Merkezi'nde yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir festivali Muti ile başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN