Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hibesever başkana Zeybekci'den öneri

Ekonomi Bakanı Zeybekci, 584 bin lira tarımsal kalkınma hibesi alıp 'tarım öldü' demeçleri veren CHP Denizli İl Başkanı'na, "Sözlerinin nereye gittiğini bil" dedi

Giriş Tarihi: 27.5.2015
Hibesever başkana Zeybekci'den öneri
CHP Denizli İl Başkanı Nuri Çavuşoğlu'nun TKDK'dan aldığı 584 bin lira tarımsal kalkınma hibesi Denizli'de günün konusu oldu. Ses getiren haberimizin ardından EGS Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Kırsal Kalkınma Yatırımları, Tanıtım ve Hibe Sözleşmesi törenine katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, vatandaşın terazisinin hassas olduğunu ve bunu hiçbir bilgisayarın ölçümleyemeyeceğini söyledi.

HİBE ALMAK HAKKI
CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu'na seslenen ve "Hibe almak en doğal hakkındır. 78 milyon vatandaşım gibi senin de hakkındır. Sen de bu devletin vatandaşısın. Yani asla sen bunu alamazsın demiyorum" ifadesini kullanan Zeybekci, "Siyasete girip de elini eteğini çek demiyorum. Biz zaten iş dünyasının siyasete girmesini istiyoruz. Ülkenin tüm katmanların siyasette etkili olmasını istiyoruz. Ama sen kalkacaksın ve diyeceksin ki Hükümete verip veriştireceksin, ağzına geleni söyleyeceksin, 'tarımı mahvettiniz' diyeceksin. Ondan sonra kalkacaksın bir projeyle başvuracaksın 584 bin lira hibe alacaksın. Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol. Söylediğin sözlerin nereye gidip geldiğini iyi bil" diye konuştu. 2012 yılından bu yana yaklaşık 60 milyon hibe verildiğine dikkat çeken Zeybekci, "Şimdi 17 milyon civarında bir destekten bahsediyoruz. Bunun da 8 milyon civarı yine hibe. Ne olur hiç kimse bu milleti kandırdık demesin. Ne olur hiç kimse attım ortaya bir şey bunlarla onu avlayacağım demesin. Bu millet hesabını gayet iyi bilir. Bu millet öyle muhteşem bir teraziye sahiptir ki, kamu vicdanı denen şey öyle bir hesap yapar ki, Senin o bilgisayarların bile şaşırır" dedi.

TARIMDA İLK ÜÇTE OLACAĞIZ
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli'nin Buldan ilçesi Yenicekent mahallesinde Devlet Su İşleri (DSİ) 21. Bölge Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan Yenicekent-Cindere Sulama Kanalı'nın hizmete açılması töreninde, kanal sayesinde çiftçilerin sulama maliyetlerinin üçte bire düşeceğini kaydetti, "Tarımsal ürünlerde hedefimiz dünyada ilk üçte yer almak, ihracatta 60 milyar dolara ulaşmak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hibesever başkana Zeybekci'den öneri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN