Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sizin dualarınız bizim azığımız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uşak'ta toplam yatırım bedeli 252 milyon lira olan tesislerin toplu açılışını yaptı. Erdoğan, Efeler şehri Uşak'ın daha fazlasını hak ettiğini dile getirdi

Giriş Tarihi: 28.5.2015
Sizin dualarınız bizim azığımız
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uşak Kent Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde, vatandaşlara hitap etti. Uşak'ın "Gönül erlerinin, sevda neferlerinin" şehri olduğunu belirten Erdoğan, "Efeler şehri, aşıklar şehri, yiğitliğin, mertliğin, kadirşinaslığın, zaferin şehri Uşak'ı gönülden selamlıyorum" diye konuştu. Uşak'ın her zaman olduğu gibi kendilerini yine coşkuyla karşıladığını, kentten her zaman büyük destek aldığını ifade eden Erdoğan, şöyle dedi: "Sizin bu duruşunuz bize cesaret veriyor, umut veriyor. 2007'de 367 krizi çıkartıldığında, Gezi olaylarında, 17-25 Aralık darbe girişiminde sizin dualarınız bizim azığımız oldu. Uşak basireti ile feraseti ile her defasında ihanet şebekelerine büyük ders verdi." Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde merkezde yüzde 53'lük, il genelinde ise yüzde 51'lik oranla kentin yine yanlarında durduğunu vurgulayan Erdoğan, Uşaklılara şöyle seslendi: "Allah sizlerden razı olsun. Rabbim muhabbetimizi, yol arkadaşlığımızı daim eylesin. Sizler bize sahip çıktınız, biz de size yılmadan, yorulmadan hizmet etmenin gayreti içinde olduk. Bugüne kadar Uşak'a ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz kardeşlerim? Tam 4,1 katrilyon. Fakat, Uşak için ne yapsak az. Uşaklı vatandaşlarım hizmetlerin, yatırımların en iyisine layık. İşte bugün de eğitimden sağlığa, ulaştırmadan çevreye, tarımdan konuta kadar 37 ayrı hizmet ve eseri sizlere buluşturuyor, resmi olarak hizmete alıyoruz. Eğitimde Uşak merkez ve ilçelerinde anaokulları, öğrenci pansiyonları, Anadolu imam hatip lisesi, temel eğitim okulları, ilkokullar, spor salonları bitirildi." TOKİ'nin merkez tabakhanede 28,5 milyon liralık yatırımı bulunduğunu, bu bölgenin büyük bir değişim ve dönüşüme tabi olduğunu açıklayan Erdoğan, TOKİ'nin ayrıca 216 konutu, Eşme'de 188 konutu ve sosyal tesisleri tamamladığını, hak sahiplerine teslim ettiğini bildirdi. "Rabiamızı hiç unutmayacağız, Rabiamızla beraber yürüyeceğiz" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rabia işareti yaparak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

HİBE DESTEKLERİ
"Adalet Bakanlığımız, hem mimari, hem de estetik olarak Uşak'a layık modern bir adalet sarayı yaptırdı. Çevre Şehircilik Bakanlığımız Karahallı Atık Su Arıtma Tesisi ile Uşak içme suyu şebekesini tamamladı. Orman ve Su İşleri Bakanlığımız Eşme Dereköy Göleti Sulaması ile Eşme Güllübağ Göleti Sulamasını bitirdi. Her iki bakanıma da huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sağlık Bakanlığımız 70 trilyon yatırım bedeliyle 400 yataklı devlet hastanesini tamamlamıştı. Ulaştırma Bakanlığımız 32 kilometrelik Uşak-Ulubey yolunu tamamladı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız, 6 farklı alanda tam 14 trilyon liralık hibe ve destek sağladı." Erdoğan, eserlerin bütün Uşak'a hayırlı olması temennisinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sizin dualarınız bizim azığımız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN