Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte 25 milyar liralık dev proje

Bakan Eroğlu, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun daha önce açıkladığı Ege Gelişim Projesi'nin (EGEGEP) detaylarını kamuoyu ile paylaştı

Giriş Tarihi: 30.5.2015
İşte 25 milyar liralık dev proje
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, merakla beklenen Ege Gelişim Projesi'ni (EGEGEP) kamuoyuna tanıttı. Projenin İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak illerini kapsadığını ve tüm illerde eş zamanlı tanıtıldığını kaydeden Eroğlu, 2019 yılı sonuna kadar 25 milyar liralık 4 bin 547 dev projeyi hayata geçireceklerini açıkladı. Bakan Eroğlu'nun açıkladığı projeler arasında bölgeye 358 baraj ve gölet, 586 sulama tesisi, 87 içme suyu temin tesisi, 33 hidroelektrik santrali, bin 42 dere ıslah projeleri muhtevasında köprü, 1 atık su arıtma tesisi, 8 havza yönetim planı, 759 ağaçlandırma ve ormancılık, 23 şehir ormanı, 72 bal ormanı, 362 mesire yeri gibi çalışmalar var. Bakan Eroğlu, EGEGEP ile "Ufuk Şehri" İzmir'e 2019 yılına kadar 466 tesis ve projeyi kazandırmayı hedeflediklerini anlattı. Eroğlu, kentte terapi ormanları ve çocuk ormanları oluşturduklarını, projelerin detaylarını gelecek hafta kamuoyuna duyuracaklarının müjdesini verdi. Veysel Eroğlu, tanıtım toplantısında İzmir'e 13 yılda yapılan su ve ormancılık, ulaşım, eğitim, sağlık, turizm, kültür-sanat, sağlık, gençlik ve spor, çevre, ticaret, sanayi, teknoloji ve istihdam yatırımlarına da değindi. "İzmir'i tanımadan aday oldu" eleştirisini değerlendiren Eroğlu, çocukluğundan bu yana bağınn bulunduğu kentte ayak basmadığı yer kalmadığını belirtti. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e olan sevgisini anlattığı sırada duygulanarak gözyaşına hakim olamayan Bakan Eroğlu, "Biz her yıl Aziz Atatürk ve kahraman gazilerimizi anmak için zafer yürüyüşü yapıyoruz. Kocatepe'yi ihya ettik. Bunu biz ihya ettik. Bazıları laf ediyorlar. Lafla olmaz, seviyorsan göstereceksin" diye konuştu. Yağmurlu havalarda Kemeraltı'nın sık sık su altında kaldığını hatırlatan Eroğlu, şöyle dedi: "Kemeraltı'nı su altında bırakarak Venedik yaptılar. Orada şimdi ekiplerimiz çalışıyor. Buraya nereden bu yağmur suları geliyor, evvela kontrol altına alacağız. Kemeraltı dünyanın en tanınmış, estetik, zarif ticaret merkezi olacak. Kemeraltı Çarşısı'nın sahibi esnaf çocuğu olarak benim. Sahip çıkacağız."

İZMİR'DE 1. PARTİ OLACAĞIZ
CHP'nin adaylarını tanımadığını belirten Veysel Eroğlu, "Ben polemik adamı değilim. CHP'nin adayı kimdir bilmiyorum. Bir Kılıçdaroğlu'nu tanıyorum. Onu da mecliste gördüm. Onun dışında tanımıyorum. Zaten arazide yoklar, çoğu Ege Bölgesi'nin evladı değil. Kılıçdaroğlu 8 Haziran'da AK Parti'nin İzmir'de 1. parti olmasının şokunu yaşayacak. Özellikle 2. bölgede. Biz İzmir'de 1. parti olacağız, ona yürekten inanıyorum. İzmir şu anda CHP'li belediyelerden dolayı muzdarip, vatandaş onu mutlaka değerlendirecektir" değerlendirmesinde bulundu. Konuşması sırasında akaryakıt karnesi de gösteren Eroğlu, "CHP yokluk demektir, borçlanma, enflasyon demektir, faiz lobisini ihya etmek demektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte 25 milyar liralık dev proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN