Türkiye'nin en iyi haber sitesi

termal turizmde dünya başkenti ol

Yeşilyurt'taki Ordu Caddesi'nde esnafı ziyaret eden Bakan Veysel Eroğlu, "ufuk şehir" diye gördükleri 'e ilişkin düşüncelerinin kuru vaatlerden ibaret olmadığını söyledi

Giriş Tarihi: 31.5.2015
Orman ve Su İşleri Bakanı, AK Parti milletvekili adayı Veysel Eroğlu, İzmir'i sanayide, turizmde, kültürde, organik tarımda, sağlık ve termal turizminde dünyanın merkezi yapmak istediklerini bildirdi. AK Parti Karabağlar İlçe Başkanlığı'nı ziyaret eden Eroğlu, "O kadar büyük düşünüyoruz ki ufuk şehir diyoruz. Sayın Başbakanımız İzmir'e geldiğinde Başbakanlık Ofisi'ni açtı. İzmir'i sanayide, turizmde, kültürde, organik tarımda, sağlık ve termal turizmde dünyanın başkenti yapmak istiyoruz. İzmir'i şaha kaldıracağız. EGEGEP'ten bahsettim. Bu projede haritasına kadar noktasına kadar her şey var. Kuru bir takım sözlerle vaatlerde bulunmak olmaz" dedi. Eroğlu, AK Parti hükümeti olarak İzmir'e 30 milyar liradan fazla yatırım yaptıklarını belirterek, "Keşke İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı da AK Partili olsaydı. İkisi birlikte olursa uçar. Vizyon olması lazım. Büyük düşünmesi lazım. Önümüzdeki dönemde milletvekilleri olarak İzmirimize güzel hizmetler yapacağız. Bizim sözümüz sözdür. AK Parti hükümeti sözünün eri bir hükümettir. Ne söylediyse yapmıştır. Laf üretmez iş üretir. Sloganımız da şudur. Onlar konuşur AK Parti yapar. Karabağlar'da akrabalarım yaşar. Karabağlar ile bir gönül bağım var. Karabağlar'daki problemleri biliyoruz. İnşallah İzmir'de Karabağlar'ı marka bir ilçe haline getireceğiz" diye konuştu.

KUMAŞ KESTİ, KAVUN YEDİ

Esnaf ziyaretleri sırasında bir terziye uğrayan Eroğlu, terzinin Aydın Sökeli olduğunu öğrenince Aydın'a yapılan yatırımlardan bahsetti. Dikişi makinesinde gazetecilere poz veren Eroğlu, kumaş kesti. Bir gazetecinin 'daha önce terzilik yaptınız mı?' şeklindeki sorusu üzerine Eroğlu, "Terzilik yapmadım ama kendi söküğümü kendim dikerim. Manifatura, tuhafiye, konfeksiyon, gömlek, tişört, düğün eşyası çok sattım. Esnaf çocuğuyuz" dedi. Eroğlu, 'evde ütü yapıyor musunuz?' şeklindeki soruya "Laf aramızda evde ütüyü de ben yaparım. Hatta hanım kızıyor, 'ütüyü bana bırak' diyor..Yemek yapmıyorum ama yemek de seçmeyen biriyim. Sabah kahvaltısını 5 dakikada, öğlen yemeğini de 7 dakikada yerim. Hemen atıştırırım. Yemek ayrımı yapmıyorum" dedi. Ordu Caddesi'ndeki bir kavuncuya uğrayan Bakan Eroğlu, kendi eliyle kestiği kavundan gazetecilere ikram etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir termal turizmde dünya başkenti ol
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN