Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kazma-kürekli protesto

Karabağlar'da vatandaşın parasının 7 yıldır süren rekreasyon alanına gömüldüğünü söyleyen AK Partililer, belediyeyi eleştirdi, daha önce koydukları paraları kazma küreklerle çıkardı

Giriş Tarihi: 5.6.2015
Kazma-kürekli protesto
Karabağlar Belediye Meclisi AK Parti Grubu üyeleri tulum giydi kazma kürekle, Karabağlar Belediyesi'ni protesto etti. Vatandaştan toplanan vergiler ile yapılan Uzundere Rekreasyon Alanı'nındaki inşaat çalışmalarının 7 yılına girmesini eleştiren üyeler, Karabağlar sakinlerinin parasının toprağa gömüldüğünü iddia ederek, kazma kürekle rekreasyon alanında toprağın altına önceden koydukları paraları çıkarttılar. Öte yandan rekreasyon alanında bulunan Nasreddin Hoca Heykeli ile ilgili rüşvet iddialarının açıklığa kavuşmasını isteyen üyeler, denetçileri göreve çağırdı. Karabağlar'da bulunan Uzundere Rekreasyon Alanı inşaatının 7. yılına girmesi ile Karabağlar Belediye Meclisi AK Parti Grubu ilginç bir protestoya imza attı. İşçi tulumu giyen ve ellerine kazma kürek alan Karabağlar Belediyesi Meclisi AK Parti Grubu, vatandaşın parasının toprağa gömüldüğünü iddia ederek, önceden toprağın altına gömdükleri paraları çıkardı. Grup adına açıklama yapan Azad Fazla, "Alan Milli Emlak'a aittir. Fakat Karabağlar Belediyesi, arazinin tahsis şartlarını yerine getirmemiştir. Belediyenin hizmet vermesi için bu alan ücretsiz olarak tahsis edilmiştir. Alana, Türkan Şoray Düğün Salonu yapılmıştır. Tahsis şartları ihlal edildiği için belediye salonu ruhsatlandıramamıştır" dedi. Uzundere Rekreasyon Alanı'nda şimdiye kadar 42 milyon 300 bin lira harcandığını belirten Fazla, "Alandaki taşların ciddi bölümü Karafatma Dağı denilen bölgeden belediye iş makineleri çalışmaları sonucu iş makine ve kamyonlarıyla taşınarak herhangi bir firmaya ücret ödenmeden taşındı. Uygulamaları ise belediye şirketi KARBEL işçileri tarafından yapıldı. Dönemin belediye başkanı övünerek müteahhide vermeden buraları yaptığını o dönemde kamuoyuna aktardı. Ancak belediye daha sonra ihaleye çıktı ve bu işleri müteahhide yaptırmış gibi göstererek devletten para aldı. Bu iddiaların aksini savunanlar kendilerine güveniyorlarsa şahsıma dava açabilirler" dedi.

SERTER ARACI OLDU
Rekreasyon alanındaki tematik parkın Karabağlar Belediyesi'nin Fen İşleri Müdürlüğü üzerinden değil, Kültür Müdürlüğü üzerinden yapıldığının altını çizen Fazla, "Bu iş heykeltıraş Ragıp Çiçen'e ihale edilmiş. Ragıp Çiçen'in Karabağlar Belediyesi ile iletişimini sağlayan, kendisinin de açıkladığı gibi, bugünkü CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter'dir. Serter o dönemde Karabağlar belediye meclisi üyesidir. Çiçen'in iddialarına göre Sertel Çiçen'den 500 bin lira almıştır. Yine aynı iddialara göre 1 milyon lira çoklu taksitlerle ilgili kişilere iletilmiştir. Bu da Heykeltraş Ragıp Çiçen tarafından itiraf edilmiştir. CHP İl Başkanı'nın bu parayı derhal irad kaynaklarına kaydetmesini ve belediyeye iade etmesini istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazma-kürekli protesto
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN