Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu, İzmir'e özel mektup yolladı

Giriş Tarihi: 6.6.2015
Davutoğlu, İzmir'e özel mektup yolladı

İzmir'deki seçmene özel mektup gönderen Davutoğlu, "Gündoğdu Mitingi'ndeki muhteşem heyecan ve coşkunuz güvenle geleceğe birlikte yürüyeceğimizin en büyük işareti oldu" dedi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu genel seçim öncesinde İzmirlilere özel mektup yolladı. Başbakanlık Ofisi vasıtasıyla İzmir ile daha sık buluşacağını kaydeden Davutoğlu'nun mektubu şöyle: "Değerli İzmirli Kardeşim,Öncelikle Ufuk Şehir İzmir'e ve siz İzmirli kardeşlerime selam ve sevgilerimi arz ediyorum. AK Parti olarak halkımızdan aldığımız güçle Cumhuriyetin 100. Yılı olan 2023'e odaklanmış bulunuyoruz. İzmir'in ihtiyaç ve talepleri her zaman birinci önceliğimiz olduğu gibi bugün de Orman ve Su İşleri Bakanımız, üst düzey yöneticilerimiz, nitelikli ve hizmet etmeye niyetli arkadaşımızla huzurunuzdayız, emrinizdeyiz... Biz, Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını yaparken; ulaşımdan tarıma, sanayiden eğitim ve sağlığa büyük kaynaklar aktarırken; sizlerin refahını ve çocuklarınızın geleceğini düşündük... Bugün güzel İzmir'imizde Konak Tüneli'nden, Çandarlı Limanı'na; otoyollardan, körfez geçişine kadar her projemiz; İzmir'i ve sizleri güçlendirmek içindir. Artık; hepinizin bu güçten daha büyük pay alma zamanı gelmiştir.

ÜLKÜMÜZ BİR RÜYAMIZ BİR

AK Parti; 13 yıl önce içinde bulunduğunuz olumsuz şartlarda duyduğunuz endişe ve ümitlerinizden doğmuştur. Özlemimiz, ülkümüz, gelecek rüyamız birdir. Bugün, kendi teknolojimizi üretmeye başlamışsak, öz kaynaklarımız ile kalkınan bir seviyeye yükseliyorsak; 'ortak bir ufuk' çizgisine sahip olduğumuzdandır. Elde ettiğimiz başarı 'önce vatan' ; 'önce insan' dediğimiz içindir. İzmir; güzelliğin ve estetiğin şehridir. İzmir, Anadolu'nun batısında birçok rengi kendi ahengi içinde taşıyan, farklı düşüncelerin saygı zemininde harmanlandığı bir şehirdir. Daha önce söz verdiğim üzere İzmir'e açtığımız Başbakanlık Ofisi ile bundan böyle bizzat İzmir'de olacağım. Siz İzmirliler, Smyrna'dan Osmanlı'ya ve Yeni Türkiye hedefine yön veren insanlar oldunuz. Çakabey oldunuz, Hasan Tahsin, Çakıcı Mehmet Efe oldunuz... Kocatepe'den İzmir Körfezi'ne inen istiklal mücadelesinde Gazi Mustafa Kemal ve ordularının zaferine ışık oldunuz... AK Parti olarak; İzmir'i ve sizleri; dünya üzerindeki gerçek gücünüzle buluşturarak, bir zafere daha kavuşturmaya hazırız. Gündoğdu Mitingi'ndeki muhteşem heyecan ve coşkunuz emniyetle ve güvenle geleceğe birlikte yürüyeceğimizin en büyük işareti oldu. Bu güne kadar bize inanan; ' istikrar ve gerçek hizmet' e 'evet' diyecek; yüreği vatanı için çarpan sizleri, en samimi duygularımla kucaklıyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum..."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu, İzmir'e özel mektup yolladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN