Teşekkür turunda kavga

CHP'nin yeni milletvekillerinin Balçova örgütü ziyaretinde, seçim sonuçlarını eleştiren Milletvekili Ali Yiğit'e, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya sert tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 12.6.2015
Teşekkür turunda kavga
CHP İl Başkanı Bedri Serter ile CHP'den milletvekili seçilen Musa Çam, Özcan Purçu, Tacettin Bayır ve Ali Yiğit ilçe ilçe dolaşarak örgüte teşekkür etti. Balçova'da, CHP İlçe Başkanı Aygül Eryılmaz ve Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya'nın da katıldığı ziyarette milletvekilleri örgüte seçim sonuçlarını ve koalisyon formüllerini değerlendirdi.

"Balçova'ya yakışmadı"
Söz alan CHP Milletvekili Ali Yiğit, konuşmasında Balçova'daki seçim sonuçlarıyla ilgili tepki çeken sözler söylemesi toplantıya damga vurdu. Balçova'dan daha fazla oy beklediklerini belirten Yiğit, "Yakışmadı" diyerek ilçe örgütünü de eleştirdi. Balçova'daki seçim sonuçlarını ve dolayasıyla örgütü eleştiren Milletvekili Ali Yiğit'e, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya sert tepki gösterdi. Başkan Çalkaya, "Oylar düşmüş, nerede düştü? 2011 seçimlerine göre oyumuz arttı. İlçe kongresine yatırım yapacağım diye uğraşıyorsun. Bu sözleri hangi hakla söylüyorsun" diye bağırdı. Çalkaya'ya hak veren bazı partililer de tepki gösterirken, Yiğit'e de destek verenler oldu. Yiğit ise "Belediye başkanı olarak sözlerimi niye üzerine alınıyorsun" dedi. Araya İl Başkanı Bedri Serter'in girmesi ve Çalkaya'nın ilçe binasında ayrılmasıyla gerginlik sona erdi. CHP Milletvekili Musa Çam, CHP örgütünün seçimlerde barajı geçmesi için HDP'ye oy verilmesi yönünde bir kampanya veya el altından çalışma yapmadığını, ancak CHP üyesi böyle kişiler varsa parti suçu işlemiş olduklarını da söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teşekkür turunda kavga
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN